Czemu nie docierają maile? 

 

Proszę Państwa!

 

Padliśmy ofiarą ataku elektronicznego, który został przeprowadzony w sposób inteligentny i skuteczny. Z jednego z adresów służących wysyłaniu wiadomości przez nasz serwer poszło w ``świat`` tysiące maili o charakterze ewidentnego SPAMU. W konsekwencji wiadomości wychodzące z adresów @colway.pl zostały wpisane na listę spamujących. Nasze maile albo ``odbijają`` się od (również Waszych) skrzynek, albo trafiają do SPAMU.  

Przerwało  to na przykład czynności pytania Was drogą mailową o stosunek do Inicjatywy oddolnej podjętej przez grupę reprezentowaną przez Anne Janke i Krystynę Derbin. Dlatego pod Wnioskiem skierowanym do Zarządu Colway Internatonal znalazło się ``tylko`` ok 350 podpisów go popierających.

Historia tej Inicjatywy opisana jest w Aktualnościach, zaś z dokumentami z nią związanymi możecie zapoznać sie >>TUTAJ<<

Wiemy już niestety, że nie zrobiła tego ani konkurencja, ani samotnie działający haker z dalekich krajów. Dostęp do jednego z adresów @colway.pl udostępniony został spamerom przez kogoś z najbliższego kręgu. Chcielibyśmy wierzyć, że poprzez zaniedbanie lub ``niechcąco``. Będziemy całą sprawę wyjaśniać, choć nie będzie to łatwe.

Mamy więc problem. Także informatyczny, gdyż ``przekonywanie`` licznych serwerowni od @gmail.com należącego do Google począwszy, że COLWAY to jednak nie są szkodliwi spamerzy będzie teraz długie żmudne i nie wiadomo na ile skuteczne.

Nie chcemy zmieniać adresów naszej poczty, do których się już przyzwyczailiście, które są podane w wielu miejscach. Byłaby to kolejna uciążliwość. Dodać należy, że Wasze maile do nas docierają. Gorzej już z naszymi odpowiedziami na nie.

Prosimy w tej sytuacji o Waszą konsolidację i solidarną pomoc. Polegać ona może po pierwsze na gaszeniu kolejnej złej plotki, jaka może sie pojawić:

`` w COLWAY nie odpowiadają na maile...`` Macie Przyjaciele z pewnością wyobraźnię ile następncyh złych, choć kompletnie bzdurnych rzeczy można na kanwie tej informacji powymyślać, prawda?

Będziemy tę szkodę naprawiać i wyciągniemy z niej wnioski. Będziemy pisać do niektórych z Was z adresów zastępczych, ale UWAGA! Prosimy byście Wy pisali do nas niezmiennie na dresy dotychczasowe!

Poradzimy sobie i z tym! COLWAY to MARKA i 15 lat historii. Takie a nie inne ataki niewiele nam zrobią złego. Może nawet pomogą nam się konsolidować!

Jarosław Zych

Newsletter

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Strona colway.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem