Aktualności Wrześniowe

 

Z ostatniej chwili!

(materiał opublikowany 11 września 2019)

W minionych godzinach złożony został w Colway International Wniosek, o którym obszernie pisze niżej w rozdziale

Jak się rodziła tak bardzo potrzebna INICJATYWA? – Jarosław Zych. Tam również można zapoznać się z ostateczną Listą nazwisk osób, które zadeklarowały jego poparcie.


Szanowni Menedżerowie, Dystrybutorzy i wszyscy ci, którzy zainteresowani są zarobkowaniem z produktami i Marką COLWAY!

(uwaga! Zamieszczone poniżej treści Aktualności sierpniowych będą z uwagi na istotę problemów w nich poruszonych, pozostawione tu do wglądu jeszcze we wrześniu. Będę je uzupełniał czytane „od góry” o newsy już wrześniowe. Kiedy będziemy gotowi do tego technicznie – wszelkie informacje natury „wewnętrznej” zostaną przeniesione już na stałe do zakładki AKTUALNOSCI WEWNĄTRZORGANIZACYJNE do Strefy Menedżera – o czym również niżej: )

Niebawem nasza polityka informacyjna ulegnie istotnym zmianom, których efektem będzie m.in. to, że wiele spraw zawsze pokazywanych i załatwianych w COLWAY transparentnie – właśnie tutaj, na szpaltach Aktualności, zostanie "schowane" do strefy gdzie wgląd do nich będą mieli wyłącznie ci, których status w COLWAY upoważnia do posiadania hasła dostępowego. Rozważamy także wybiórczy dostęp do nich dla Członków facebookowej Grupy zamkniętej „Oszlifowani”.

Aktualności sierpniowe są więc ostatnimi zapewne, dzięki którym to, co się dzieje i zadzieje w COLWAY – widoczne było dla wszystkich, gdyż pokazywane na domenie, do której jest publiczny dostęp. Pragnę jednak rozwiać obawy przed pozbawieniem większości Uczestników Sieci możliwości dostępu do informacji ważnych.

Przygotowujemy na wszystko rozwiązania!
Mamy w naszej Organizacji sporo do zmienienia, do naprawienia, do zreformowania i … do ujawnienia, aby nie zostawiać „pod dywanem niczego, co być może jest naszym hamulcem rozwojowym, a wymaga wyczyszczenia, dopóki jest po temu jeszcze okazja w szerokim tego oddźwięku."

Idzie Drodzy Państwo czas zmian, dobrych zmian, które mają nasz COLWAY unowocześnić i uczynić znowu Organizacją atrakcyjną dla tych, którzy zarabiać chcą pieniądze wraz z jedną z nielicznych, prawdziwych i uznanych Marek, jakie stworzył w Polsce sektor marketingu sieciowego.

Wstępem do realizacji tych zmian i do uwolnienia ogromnego potencjału, jaki drzemie w naszej Marce i w naszej Organizacji musi być jednak to, co najlepiej oddał ustami Jacka Soplicy - Adam Mickiewicz:

 

 

 

 Konferencja w Jachrance - co nas czeka?

(już wkrótce tutaj zaczniemy odkrywać szczegóły Programu)

 

 

Jak się rodziła tak bardzo potrzebna INICJATYWA?

(materiał opublikowany 7 września 2019)

W dniu 4 września 2019 r do biura w Koleczkowie przyjechały dwie Panie, które większość z Was zna. Krystyna Derbin – Złoty Menedżer COLWAY oraz Anna Janke - w COLWAY 40+tysięcznik, zaś w Colway International Vice Director. Przedstawiły się jako reprezentujące grupę inicjatywną osób, które… (to już każdy przeczyta we Wniosku). Zaczęły od prawdziwego przesłuchania mnie na okoliczność, jak to wyraziły: „faktycznego stanu relacji i sytuacji między COLWAY i CI”. I nie była to łatwa rozmowa. Wyłuszczyłem im wszystko, co leżało mi na sercu, starając się koncentrować na ścisłych faktach i wskazywać tylko na zjawiska obiektywne, z tymi ich brzemiennymi skutkami, które nie podlegają dyskusji. Mogę rzec tylko, że to Wspaniałe kobiety! Wspólnie zredagowaliśmy treść „Wniosku skierowanego do Zarządu Colway International S.A.” w którym clou problemu pochodzi ode mnie, ale kompletna jego forma - od nich.

Myślę, że zawarły w nim całą swoją misję, którą jak zrozumiałem jest: „pokojowe i pozytywne załagodzenie narastającego konfliktu, który powoduje sytuację kryzysową w obu organizacjach”.  

Zastrzegły też sobie pokierowanie dalszymi losami tego Wniosku, od zbierania pod nim podpisów, przez złożenie go u adresatów, aż po uczestnictwo w ewentualnych negocjacjach jego przyjęcia.

Stało się jednak Przyjaciele, chyba coś WIĘCEJ, niż zamierzały Autorki. Już po 24 godzinach od pokazania pierwszym osobom, wieść o nim obiegła colwayową Polskę! I należy tu powiedzieć, iż po większości - to nie Liderzy podchwycili pierwsi tę Inicjatywę! Czy to już prawdziwy oddolny, angażujący tych „średniaków”, którym - jak się okazuje najbardziej leży na sercu nasz wspólny biznes – RUCH ODNOWY? Jeśli się tak stanie, to one: Anna i Krystyna będą prawdziwymi bohaterkami, a my – rządcy w obu tych Organizacjach okażemy się głupcami, jeżeli nie podchwycimy tej Szansy! Okazji, jakiej drugiej nie będzie na obudzenie nowej wiary, entuzjazmu i Siły!

Wspieram już teraz tę inicjatywę całą duszą. I wierzę, że moi Partnerzy zrobią to samo. Teraz bowiem ruch należy do nich. Ten Wniosek, to dopiero pierwszy, ale najpilniejszy krok do zgody, niekonkurowania i wreszcie wykorzystania niezmierzonego potencjału naszej Marki, naszych produktów, naszych przyjaciół Pasjonatów i tego wszystkiego, na co złożyło się 15 już lat naszej historii. Pojawiła się oto historyczna szansa zażegnania sporów, schowania kompleksów, dumy i ego. A wówczas znowu zadzieją się Rzeczy Wielkie!

Zwracam się do wszystkich Was, którzy pragniecie tego samego, o włączenie się do kampanii zbierania kolejnych podpisów pod załączonym tu Wnioskiem! LINK Kolportujcie go w naszej Społeczności! Niech znajdą się pod nim nazwiska wszystkich, którzy uwierzyli w Colway i chcą jego Wielkości i swojej do niej Przynależności! Niech podpis pod nim będzie też Deklaracją, opowiedzeniem się za Zgodą i Współpracą! Tak może rodzić się historia. Niech Inicjatywa ta stanie się też Ideą, wokół której się dziś zjednoczymy i tym, od czego rozpocznie się Nowa Era Colway. Zarówno Społem jak Together!

Jarosław Zych

>>>POBIERZ WNIOSEK<<<

 

Jeszcze jedno piękne rozstanie…

(materiał opublikowany 3 września 2019)

Dzisiaj pożegnaliśmy w Koleczkowie Izabelę Malitkę. To kolejna osoba, dla której COLWAY był - jak sama mówi – pięknym i obfitującym w ogromne przeżycia okresem w życiu.
Także etapem wspinania się w  karierze zawodowej. Wszyscy uwielbialiśmy Izę, która pracując z nami i z Wami zrobiła mnóstwo wspaniałych rzeczy!
Izunia! Nie mogliśmy, choć bardzo byśmy chcieli, zatrzymywać Cię dłużej… Niech Twoje dalsze drogi prowadzą Cię już tylko prosto na najwyższe szczyty! Byłaś Dobrym Duszkiem i wszystkim nam będzie  Ciebie brakować! To jeszcze jedno piękne rozstanie…Z korespondencji prezesa Zycha
(materiał opublikowany 2 września 2019)

Komentarz do materiałów z cyklu „Patologie” w Aktualnościach:

(…) a skoro prosisz o przykłady Prezesie, to po przyjacielsku takowy podam.

Widząc moją skromną, ale jednak aktywność w COLWAY, znana Ci Prezesie liderka zaoferowała mi w grudniu 2018 r. swoją - szeroko rozumianą - pomoc w działaniu w... C.I. ! To było jeszcze kulturalnie zapytane i ja tak samo podziękowałem tłumacząc, iż jestem tam jedynie klientem i nie interesuje mnie biznes w C.I, bo nawet w COLWAY nie mam ostatnio możliwości działać tak, jak bym chciał, ze względów osobistych.

Ale w kwietniu ponownie odebrałem telefon, jednak już nie z zapytaniem, lecz z typowo manipulacyjną, perwersyjną wręcz ofertą podpalenia świeczki tortowej pod moją d…, w postaci propozycji podpisania pode mnie 2 aktywnych osób , ale … za zobowiązanie się do regularnego działania rekrutacyjnego i utrzymywania aktywności. Stwierdzenie "NIE, dziękuję, nie jestem zainteresowany" musiałem powtarzać wielokrotnie, zanim mi odpuściła, po dłuższej, namolnej rozmowie (…)

Serdecznie pozdrawiam!
Piotr Milanowski

Jarosław Zych:
Liderzy COLWAY… Dlaczego to robicie?


From: [mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.]
To: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Subject: Uczciwy Przedsiębiorca

Nosicie Godło UCZCIWY PRZEDSIĘBIORCA a do uczciwości daleka droga, pieniądze robią właściciele, a nie uczciwi i ciężko pracujący sprzedawcy. Wasza firma to wielki znak zapytania i posługiwanie się tym godłem daje dużo do myślenia (…)

Jarosław Zych:
Proszę mi napisać: jakimi kieruje się Pani przesłankami kwestionując Pani uczciwość firmy Colway jako Przedsiębiorcy? Dodam, że Pani opinia w tym względzie jest dla mnie ważna. Od 15 lat zabiegam bowiem osobiście o to, by Colway podtrzymywał reputację modelowego płatnika wszelkich zobowiązań. Cechuje nas również coś unikalnego w branży mlm – niezmienialność Planu Finansowego. Prowizje w naszym Systemie są prawdopodobnie najwyższe per capita statystycznego Uczestnika ze znanych, a marże sięgają 42%, czyli są znacznie większe od średniej w polskim sektorze handlowym. Gdzie więc widzi Pani tę nieuczciwość?

From: [mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.]
To: Colway Info
Subject: RE: Uczciwy Przedsiębiorca

… zaproszono mnie na konferencję, takie letnie party i okazało się że musimy placic sami, a „bezpłatne wywczasy" mają tylko bossowie, napisałam do tzw. "Directorów" ale nikt nie raczył mi odpowiedzieć! Czyli jeszcze jeden przekręt!!!!!

Jarosław Zych:
Przepraszam, ale wątpię, czy Pani problem ma związek z COLWAY. U nas bowiem NIGDY nikt nie płacił za żadne konferencje. Np. uczestnicy szkoleń płacą TYLKO za „łóżko i michę”. Czy taką zapłatę nazywa Pani może „przekrętem”? Jeśli tak, to przykro nam. Gdyby zakwaterowanie i karmienie (zazwyczaj smaczne i z dobrą zabawą) było tam za darmochę, to jak Pani myśli? Jacy ludzie stanowiliby na nich frekwencję i jaka byłaby z takich imprez korzyść? Nie kojarzę też, byśmy jakieś „letnie party” kiedykolwiek organizowali. Chyba, że była to jakaś inicjatywa liderska „w terenie”. Bo „centralnie” z pewnością nie. Nadto w Organizacji COLWAY nie było nigdy żadnych „directorów”. Czy aby na pewno nie pomyliła Pani adresu?


 

Kolejny komentarz do materiałów z cyklu „Patologie” w Aktualnościach

From: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
To: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Subject: Aktualności

Prezesie uważam, że dołączanie produktów CI do sprzedaży dampingowej produktów Colway jest nieetyczne i powinno być sankcjonowane.
Pozdrawiam Grażyna Polańska


 

Z dyskusji na GRUPIE „Oszlifowani” COLWAY:

Anna Rosicka:
Drogi Jaroslawie , mówisz na swoim filmiku, że zalecana dawka Colvity (czyli 2 szt. dziennie) to dawka, którą organizm jest w stanie przyswoić :-) Wyjaśnij to proszę, czy to znaczy, że nie ma sensu brać większych dawek czy te większe dawki są przyswajalne w inny sposób?

Jaroslaw Zych:
Mniej więcej Anno. W przyswajalności protein, ładniej ostatnio pisze się - bioretencji - z pewnością 2+2 nie równa się 4. Nie ma zbyt wielu badań (prócz rosyjskich, z których autorem miałem przyjemność się poznać) traktujących o tym, ile składników budulcowych dla stricte kolagenu, a nie dla np. innych białek organizm jest stanie realnie przetworzyć w anabolicznych procesach, które kończą się kolagenogenezami. Przyjmujemy, właśnie za dr dr Aleksiejewem i Aleksandrowem, że są to ilości mikrogramowe. Samo życie zresztą pokazuje, iż matrycę kolagenową (można to sprawdzić w badaniu irydologicznym lub przez analizę tkanki chrzęstnej bądź kostnej) poprawiają skutecznie nie pożeracze ogromnych, lecz małych a systematycznych ilości strawy prokolagenowej. Wiemy już po latach, że zwiększenie ilości ilości liofilizatu kolagenu natywnego w Colvicie nie daje NIC. Tak, która tam jest, wydaje się optymalna, a licytowanie większą ilością takiego wsadu to marketingowe ble, ble, ble... . Podobnie jak zażywanie 2 kapsułek dziennie przez osobnika o wadze 70 kg też wydaje się optymalne (suplementacyjnie) Nie wynaleźliśmy zresztą prochu. Gdy mówimy o anaboliczności aminokwasów budulcowych dla kolagenu (uwaga białka, które przecież przechodzi "ewolucję" struktur drugo-, trzecio- i czwartorzędowej) idealnie pasuje tu teoria o kilku-kilkudziesięcioaminokwasowych sekwencjach sygnałowych, jakie całkowicie wystarczają - za która Günter Blobel dostał Nagrodę Nobla. Od strony praktycznej zaś wiedzieli to już starożytni Chińczycy, którzy nie mieli wprawdzie pojęcia o istnieniu jakiegoś kolagenu, natomiast pokarmy diety prokolagenowej komponowali genialnie... Jeśli więc ktoś Wam mówi, że np. Colvita jest za droga, to dajcie mu na odchodne przepis na tani, a skuteczny dla niej generyk domowej roboty: http://oxymedica.pl/ponadczasowa-madrosc-tradycyjnej.../ Jak pogotuje te wywary i stwierdzi ich dobrotliwe działanie, ale też i uciążliwość przygotowywania - wtedy wrócicie do niego z naszą wspaniałą kapsułką...

 

Kolejny komentarz do materiałów z cyklu „Patologie” w Aktualnościach

(…) w kwestii CI. Problem mój był Tobie Prezesie zgłoszony dawno już temu. Otóż Menedżerka z mojej struktury mimo, że nie miała żadnego, istotnego wyniku w Colway International została zaproszona na wycieczkę do Lizbony.

Osoba, która była 15 tysięcznikiem, której strukturę pomagałam budować jeżdżąc przez 3 lata 520 km w jedną stronę (…) po tej wycieczce zaangażowała się w CI, przy okazji przewerbowując 4 osoby ze struktury XXXXXX z innej mojej struktury [tu cztery nazwiska – sprawdzone – zgadza się przypisek J.Z.] i jedną z mojej [tu nazwisko - sprawdzone – zgadza się przypisek J.Z.] Przewerbowując bo mimo, że ja byłam wówczas w sensie robienia aktywności również w C.I. to osoby te powędrowały pod moją „byłą” już Menedżerkę. Czyli złodziejstwo w biały dzień z duplikacją! Podczas spotkania z Prezesem C.I. usłyszałam, że sprawę tę Zarząd wyprostuje, tylko mam napisać oficjalne pismo. Tak też zrobiłam.

„Załatwienie” sprawy było przykładem (…) totalnie złej woli, że nie użyję słowa manipulacja.. Otóż powiedziano mi, że wymienione osoby zapytane o powód nieetycznego wpisania się do innej struktury miały odpowiedzieć w identyczny sposób, że tak zrobiły i już niczego nie będą zmieniały. Z kolei dwie następne miały nie odebrać telefonu, a dzwonić do skutku nikt widocznie w C.I. nie miał powodu.

Ja wyrażając swoje - delikatnie mówiąc - oburzenie, powiedziałam, że gdybym znała finał sprawy, nie ruszałabym tematu wobec takiego bubla, którego skutkiem jest poza żywą stratą totalne ośmieszenie mnie.

Jakie są skutki tego wielkiego świństwa po trzech latach? Takie dokładnie, jak opisujesz Jarku w Aktualnościach. Moja Menedżerka gdyby włożyła tyle ciężkiej pracy, ile tam włożyła, w tej strukturze, gdzie pięknie przecież zaczęła, byłaby dziś pewnie w Klubie 100tys+, a obecnie jest totalnie zniszczona. Osoby, które przewerbowała, dokładnie tak, jak to opisujesz od dawna już nic nie robią, a do COLWAY też nie wrócą, bo im wstyd.

M. jest aktualnie jest w randze „posiadanej” v-ce dyrektor, a płatnej manager, co dało jej wynagrodzenie za ostatni miesiąc 711,80 zł. Poprzednie niewiele się różnią. Przeciągnęła osoby z COLWAY do C.I. Tam przyszło jej niebawem samej robić na te osoby zakupy, nie pokazując biznesu i biorąc za nie premie za podniesienie rangi. Dzisiaj stoi na targach by wyprzedawać nagromadzony towar. Po co została zabrana do Lizbony? Aby być wykorzystana do awansu tej, która ją na tę wycieczkę wkręciła. Czy Zarząd C.I. „nie wiedział” co jest grane? Jeżeli nie wiedział, to szybko dowiedział się ode mnie. Co zrobił? Wiadomo.

Tak jak piszesz dokładnie, dla jednorazowego czyjegoś awansu zniszczono dużą, aktywną strukturę w COLWAY, a główna tego wykonawczyni, wówczas zmanipulowana obecnie w CI ledwo zipie (…)

Komentarz Jarosława Zycha:
List w oryginale oczywiście nie jest anonimowy. Został podpisany i osoby zainteresowane doskonale wiedzą kogo i jakich zdarzeń dotyczy. Wszelkie nazwiska zostaną ujawnione (oczywiście tylko za zgodą Autorki) podczas rozprawy z tym patologicznym zjawiskiem. Zachęcam wszystkich, w taki i podobny sposób pokrzywdzonych do opisania swoich doświadczeń. Tylko w taki sposób wspólnie oczyścimy to i uniemożliwimy recydywę.

List cytowany tu tylko w fragmencie jest znacznie dłuższy i opisuje w dalszej części kolejne patologie, potwierdzając schemat mechanizmu, który zarząd C.I. dawno obiecał przerwać, a któremu jak pokazuje ten casus (i wiele innych, jakich opisy do mnie spływają) - najwyraźniej sprzyjał już trzy lata temu.

Kolejny komentarz do materiałów z cyklu „Patologie” w Aktualnościach

From: [XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX]
Sent: Thursday, September 01, 2019 6:48 PM
To: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Subject: Moj glos w spawie patologii

(…) Czytając Aktualności Prezesie przeżywam deja vu. Bo sama stałam w takim rozkroku, kuszona tym, że w CI jest nowocześnie, że tam wszystko jest z klasą i że nie trzeba wydawać 2000 zł, żeby zarobić prowizję, a nawet że tam nie trzeba sprzedawać, w odróżnieniu od starego COLWAY, gdzie trzeba i „jest to już przeżytek skazany na wymarcie, a u nas świat cały otworem stoi…” Przy okazji usłyszałam kilka rzeczy, które zwyczajnie wstyd mi jest Tobie Prezesie powtórzyć, choć wstydzić to się powinni ci, którzy je wypowiadali. (…) ja też mam swoje fatalne doświdaczenia, które wyniknęły z tego że przez moment dałam się na to wziąć, ale nie chcę ich jeszcze teraz wyciągać, zrobię to dopiero, gdy zobaczę, że sprawy przez Ciebie ujawnione dalej nie są załatwiane jak należy.

(…) dlatego dziś mówię wszystkim, by nie wierzyli w mamidła przyprawiane obmową (…) bo w rzeczywistości to w COLWAY jest łatwiej, to tutaj a nie w C.I. Menedżer, który rekrutuje Dystrybutorów wcale nie musi sprzedawać, a jeszcze zarabia na dostawkach do swojej grupy. COLWAY przy C.I. to komfort i spokój, bo nie ma tu wymogu strukturalnego,
aby utrzymać rangę itp itd. Po doświadczeniach w poprzednim mlm i epizodzie z C.I. który mnie bardzo zniesmaczył tym jak byłam mamiona teraz Plan finansowy COLWAY jest dla najkorzystniejszym planem, jaki można sobie wyobrazić! Myślę także że to trzeba mówić a mamionym w bardzo brzydki sposób do C.I. trzeba brutalnie pokazywać, jakie "niespodzianki" kryje tamten plan, bo ci którzy przeciągają o tym nie powiedzą.

Jarosławie, trzymam kciuki za pozytywny efekt Tej akcji!

Jarosław Zych:
Czy pozwolisz mi pokazać Twój e-mail w Aktualnościach z podpisem?

From: [XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX]
Sent: Thursday, September 01, 2019 6:48 PM
To: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Subject: RE: Moj glos w spawie patologii

Prezesie Może na razie jeszcze nie, niech się wykażą najpierw ci, którym więcej krzyewdy niż mi narobiono ale kiedy już ludzie popękają bo to się musi stać, żeby zrobić z tym koniec, wtedy nie mam nic przeciw, bo myślę że będzie nas takich wiele osób (…)

[nadawca znany Redakcji]


 

kolejny komentarz do materiałów z cyklu „Patologie” w Aktualnościach
z FACEBOOK - MESSENGER:

Wiadomość nr 1:
Witam Prezesie.
Jestem osoba ktora najmniej powinna sie wypowiadac w kwestii porzadkow jakie musza byc zrobione w COLWAY lecz chce pokrotce opowiedziec tez o mojej sytuacji. COLWAY zauroczyl mnie na zawsze juz chyba produktami, biznesem ale przede wszystkim Prezesem, dzieki ktoremu ten biznes zawsze byl ludzki wiarygodny i "przytulny".
Liczne przewerbunki, jakie nastąpily w tym roku do Colway International niszcza nas, a tam tez nie wychodza im na zdrowie. One nie wchodzilyby kiedys w gre wlasnie ze wzgledu na osobe stojaca na czele COLWAY. Nie było Prezesa, nie przyjrzal sie dobrze, bo by im na to nie pozwolil. Albo za dlugo milczal bo moze ufal ludziom ktorzy tak zawiedli. Nie obrazajac mojego ojca zyczylabym sobie wlasnie takiego!!! Takiego ludzkiego ,madrego, inspirujacego, ..... ale nie do tego zmierzam choc to mnie tu przygwozdzilo ...kiedy Colway int okazal sie dla mnie tak bezduszny i nieludzki. Nie potrafie sie tam odnalezc ...zaluje ze produkty, ktore powstawaly np.pasta do zebow nie bylo w klasyku...produkty w klasyku były dla mnie zawsze wiarygodne sprawdzone i zawsze wiedzialam ze na serio z gornej polki. Nie podoba mi.sie ze tak sie to potoczylo, ale to moje malo znaczace zdanie....innym moze pasuje biznes czy produkty. Ale zmierzam tez do tego ze swojego czasu mialam przyjaciolke w pracy etatowej i w COLWAY . To Colway intern. mi ja zabral i nie tylko ja. Poczynania takiej XY niestety za przyzwoleniem innych osob sa wrecz bezczelne, chamskie i zalosne... Po trupach do celu, to jej dewiza. Podbiera osoby, tak dokladnie jak to zostalo opisane, co zupełnie demotywuje do pracy. Szkoda mi jej bo nie chcialabym miec tylu wrogow co ona sobie zrobila tylko w ostatnim czasie jak przeciaga komu moze do CI . Niszczy innych, by osiagnac wlasne cele. Czy te pieniadze sa tego warte, zeby tracic stare dobre przyjaznie relacje i spokoj duszy???? Watpie ale trzeba miec dusze, serce i sumienie zeby wiedziec o czym mowie. Z tego co wiem takich sytuacji jest dziesiatki z jej udzialem. Ja tylko chciałam to powiedziec, co mnie boli czlowiekowi ktorego mega podziwiam. Licze ze nasz ulubiony Prezes ogarnie wreszcie ten temat i przywroci nam sens zapraszania do bisnesu gdzie nie przyjdzie dawna przyjaciolka ich wyprowadzic do C.I. Trzymam kciuki za COLWAY (dla mnie ten prawdziwy i jedyny) Ta wiadomosc tylko do oczu Prezesa.

Ja nie chce juz problemow. :-)
Pozdrawiam serdecznie
:-)

Odpowiedź Jarosława Zycha:
Danych Autorki tego bardzo emocjonalnego wpisu oczywiście nie ujawnię prawdopodobnie nigdy. Chyba jedynie, gdyby ktoś kwestionował jego autentyczność. Informuję jednak, że wpływa coraz więcej relacji na temat „działalności” negatywnej bohaterki powyższej wypowiedzi. Obraz jaki się rysuje jest już wręcz przerażający. Przy jej całkowitym braku poczucia jakiejkolwiek winy. Jeszcze czekam. Już nie na reakcję prezesa C.I. Powpisywanie na listę wycieczki do Chin nazwisk osób „za” które kwalifikację wykonały „słupy” potrzebne do rozbierania w konspirze 80 tysięcznej jeszcze niedawno struktury COLWAY dyskwalifikuje go całkowicie, przede wszystkim moralnie i czyni jawnym wspólnikiem tego procederu. Czekam na Wasze kolejne relacje. Jakkolwiek już te, które mam - tylko z jednej struktury, lubelskiej - wystarczą by wstrząsnąć naszym środowiskiem w sposób szokowy. Pazerność i małostkowość sprawiły, że sięgnięto dna.

Wiadomość nr 2:
Jarku dziękuję Ci za zaproszenie do Grupy. Czy mogę do niej dołączyć jako obserwator, czy dołączenie wiąże się z koniecznością aktywności na tej Grupie ?

Odpowiedź Jarosława Zycha:
Czytając to pytanie przecieram ze zdumienia oczy… Oczywiście, że nikt Ci nie nakaże wieloletnia Liderko COLWAY na GRUPIE „Oszlifowani” brać żywego udziału, czyli komentować, a tym bardziej redagować postów, skoro z jakichś powodów ... wstydzisz się tego. Połowa Liderów COLWAY i więcej niż połowa czołowych Menedżerów tak właśnie "przycupnęła" na tej Grupie w pozycji wyczekującego obserwatora. Byłbym Ci natomiast niebywale wdzięczny za wyjaśnienie: CO leży u fundamentów takiej nader dziwnej postawy? Czy to jest jakoś "źle widziane" ? Odzywać się na Grupie (zamkniętej dla Uczestników Twojego także biznesu przecież - do licha!) A jeżeli, to gdzie lub przez kogo jest to źle postrzegane? Czym "niekorzystnym" miałoby to dla Ciebie poskutkować, że stawiasz mi takie pytanie? Czy w naszej społeczności doszło już do tego, że najzwyklejsza rzecz, jaką jest wymiana poglądów na tematy ściśle nasze-zawodowe , najczęściej edukacyjne – może kreować jakiś problem? Czy może pokazywanie się tam, gdzie teraz bije puls COLWAY, gdzie panuje entuzjazm i ludzie tryskają pozytywnym nastawieniem to coś... złego? Może Ty pomożesz mi w odpowiedzi na pytanie: na czym polega dylemat dziesiątek Członków Klubów Systematycznych, że "boją" się, czy może „wstydzą” tam zabrać głos na jakikolwiek temat, co więcej! Niektórzy zdają "lajka" nawet obawiać postawić! I to nawet gdy inicjatywę tamże wykazuje Menedżer, którego powinni wspierać gdziekolwiek stąpnie „do przodu”. Co się dzieje? Skad w ogóle takie pytanie. Czy pomożesz m i to wyjaśnić?

Wiadomość nr 3:
Jarosław! Czy Ty wiesz co powiedziano teraz, podczas Summer Party o Tobie i na temat tych Patologii, o których piszesz? Czy masz pojęcie co X.Y. tam pie…. ? Od sugerowania, że postradałeś zmysły zaczynając? (…)

Odpowiedź Jarosława Zycha:
Wiem… Odniosę się i do tego w swoim czasie. To bardzo smutne. Porozmawiamy niebawem. Odśwież sobie pewną lekturę: „Książę” Machiavellego.

Wiadomość nr 4:
Jarek (…) We have known each other for many years if I can help you I will do it very willingly. I take this opportunity to talk to you about Colway International. I have been with Colway International since she was born, happy to be there but I remember the years when we all met together, went out to dinner and had fun, you were there too in those moments. (…)

(…) It would be nice to find the chords and smiles of everyone together again (…)

I hope you can reflect on my thoughts and I would be delighted to see you all together again cheerfully!
a hug Cinzia (…)

Odpowiedź Jarosława Zycha:
Cinzia, Cinzia ... Together. But are they happy together? I would like. However, I do not feel well with what is currently happening in our companies. I don't feel good about how Colway International is manager (…)

Cinzia:
Jarek I know there would be so many topics to talk about, you are a very intelligent man, a great entrepreneur, with experience because you don't help Bernard manage c.i. I'm sure you would give great suggestions (…)

Jarosław:
Cinzia… I left my partners Colway International under their autonomous management so that they feel that this is their business and care about it as if it were their business. Meanwhile, the fifth year is already underway and what? (…) They focus on getting people out of the "old" COLWAY (…) Do you understand that ?

Cinzia:
(…) you should set aside pride and disagreement to start a new era, turn the page to move forward in the right way (…) we use our strength to shine with our light Jarek!!

Jarosław:
There is no competition on my part to C.I.
There is only sadness that they are not able to grow on their own, they are constantly parasitizing the mother company (…) This is my problem. Together? Yes. If C.I. will introduce regulations that will stop "pulling" people out of the "old" Organization. If it stops introducing products (in Poland) that are directly competing. There is sadness in me, but anger begins to appear ... Do you understand that, Cinzia?

Cinzia:
I'm nobody to tell you what you have to do(…) but I've been working for you for many years and I feel compelled to fight for the success of Colway, even if it's not mine I love it as if it were! for me you are like my family!

Jarosław:
Cinzia, smart woman ... There is no pride or conflict on my part ... Colway International has the whole world at its disposal! And in Poland he can also recruit. I just want them to leave one and only group of people alone. That they would not drink blood from the Mother Organization. Is five years not enough? These systems cannot be combined because people from the old COLWAY in the C.I. financial plan NOTHING to earn ANYTHING (…)

But first, THEY are to stop - I repeat - completely stop the unilateral, fatal campaign to urge COLWAY people in Poland to get activated in C.I. Because it causes us to lose these people completely. Do you understand that they set fire to the common house in order to cook only one meal in the fire? People are reposted with lies, just to let someone get a cash prize or go to China once. And then there is a fire after the fire. So ashes. For what? For a momentary increase in turnover?

And know one more thing: I deliberately renounced in C.I. any functions! So I'm not the decision-maker to take the first steps to heal this sick situation! I'm not the aggressor! I didn't create the problem. The problem arose out of ineptitude and inability to recruit C.I networkers in Poland. They can no longer fill the mother company with blood.(…)

Komentarz Jarosława Zycha:

Coraz ciekawsze głosy i opinie pojawiają się w rodzącej się w taki oto sposób debacie na bardzo ważne, podniesione przeze mnie w Aktualnościach tematy. Tylko… zarząd Colway International milczy. Jak to powiedział kiedyś Janusz Korwin-Mikke: „rząd rżnie głupa”. Wobec tego proszę oczekiwać publikacji kolejnych odcinków „Patologii”. Jeśli nie było dotąd dostatecznie „gęsto”, to znaczy, że muszę zagęścić jeszcze bardziej. A przecież nie żądam niczego specjalnego, jak tylko regulacji, które zakończą oczywiste złodziejstwo, pasożytnictwo i wandalizm. Są bardzo proste i można je wprowadzić w jeden dzień. Nie ma jednak najwyraźniej takich intencji. Jakie więc są?

Jarosław Zych

c.d.n.

Dzieje się wiele wspaniałych rzeczy!

(materiał opublikowany 30 sierpnia 2019 roku)


Lato 2019 to w COLWAY na szczęście nie tylko wstęp do likwidacji różnych narosłych „usterek”, lecz także mnóstwo wydarzeń pozytywnych, wskazujących jak ciepły i ożywczy zarazem wiatr wieje w tych strukturach, które się rozwijają, gdyż przyciągają nowych partnerów, gdzie – jak zawsze za dobrym i entuzjastycznym klimatem – nieuchronnie pojawiają się też przyrosty obrotowe.

Mirka Kołpacka, Ewelina Bednarska – to Menedżerki COLWAY, które w najtrudniejszych do bicia rekordów miesiącach letnich wypracowały swoje awanse do Elity Systematycznych. Wielkie Gratulacje dla nich!

Piotr Biały, Renata Panek, Katarzyna Romanowska, Hanna Gapińska, Bożenna Godusławska, Magdalena Kuklińska, Rafał i Monika Rynkowscy, Marta Warzyńska, Iza Oleksy, Bogumiła Kaczorowska, Natalia Mrózek-Golonka, Agnieszka Dobrzyńska, Wanda Buśko, Maryna Nowaczenko, Krzysztof Nowak, Krystyna Derbin, Waldemar Leszoński, Paweł Adamczuk, Renata Sikorska, Anna Wodawska, Mika Kopańska, Anna Janke, Agata Giętka, Wojtek Madaliński, Agnieszka Hodzyńska, Krzysztof Karliński, Małgorzata i Angelika Mazurkiewicz, Tomasz i Aneta Graf – to tylko początek wyliczanki długiej listy nazwisk tych osób, których zapytać warto o to, co myślą o perspektywach w biznesie COLWAY.

Centrum dobrej energii w naszych strukturach to obecnie GRUPA COLWAY Oszlifowani… Po pierwsze TAM jest dostęp do wiedzy dla tych, którzy rzeczywiście chcą szkoleń z kompetencji dotąd w COLWAY nie nauczanych. Edukacji tej będzie na Grupie coraz więcej i będzie ona coraz bardziej wszechstronna.

Po drugie TAM rozpocznie się kolejna, tak bardzo nam potrzebna ofensywa COLWAY, do której przegrupowujemy się właśnie i przygotowujemy. Ten pociąg, który zawsze dotąd odjeżdżał w dobrą stronę i zawsze przynosiło to dobre efekty w nim podróżującym – tym razem wyruszy ze stacji: Grupa COLWAY „Oszlifowani”. Co nam wskaże na Waszą chęć wyruszenia w tę podróż? Aktywne uczestnictwo w życiu Grupy. Na początek wystarczy pokazanie swojej akceptacji dla inicjatyw tam się rodzących lub umieszczanie swoich uwag i propozycji – nawet i krytycznych aby tylko konstruktywnie. Najważniejsze jest pokazanie, że się JEST tam, gdzie czuć teraz puls naszej Organizacji. Nieobecność tam lub awersję do kliknięcia choćby w „lubię to”, ludzie tworzący obecnie w COLWAY ten dobry żywioł, z którego zawsze rodził się wynik – odbierają jako kontestację naszych wspólnych działań.
Czy rozumiecie to Liderzy i Menedżerowie? Jeśli tak to wyciągnijcie wnioski, bo tętniąca życiem i powszechnym poparciem Grupa może stać się rychło inkubatorem dla nowego narybku, którego wszyscy by sobie życzyli, lecz nie wszyscy mają animusz by go pozyskiwać, a potem wychowywać.
Właściwe wnioski nasuwają się same. Nigdy zresztą nieobecni nie mieli racji, a żaden dobry spektakl nie rozegrał się jeszcze na widowni.

Sezon ogórkowy dobiega końca. Jak na piękne, tegoroczne lato i przy uwzględnieniu wielu niezbyt sprzyjających okoliczności – obroty handlowe COLWAY w tym okresie możemy uznać za bardzo przyzwoite, szczególnie obroty lipcowe, zbliżone do najlepszych w ostatnich latach. Mamy więc wbrew wszystkim narzekaczom bardzo dobry punkt startowy do silnego odbicia w górę.

Wyjaśnimy sobie różne problemy, określimy kto z kim oraz kto naprawdę i czego chce, a wówczas, gdy będzie już wiadomo na kogo można liczyć i kogo tym samym wspierać… mogę Wam zapowiedzieć wydarzenia Mocne, nie tylko w sensie marketingowym. Ich kulminacja nastąpi już niebawem, bo na dorocznej jesiennej Konferencji COLWAY w Jachrance 12/13.10. 2019 - na którą nabór chętnych rozpoczniemy dosłownie za chwilę. Bilety będą, jak poprzednimi laty w dwóch rodzajach: w cenie niewiele ponad 100 zł dla nie nocujących i niewiele ponad 400 zł all inclusiv. Przy zachęcie tym razem do pobytu z noclegiem, gdyż i na niedzielę będzie po co na Konferencji zostać. Szczegóły już wkrótce.

Dzieje się wiele ciekawych rzeczy, z którymi Was niebawem zapoznamy. Jesteśmy w trakcie kręcenia letniej sesji z Kasią Figurą, trwają pracę przy nowej domenie colway.pl, rodzą się koncepcje marketingowe i przygotowujemy prezentacje Sensacji produktowych, które wpisują się doskonale w obecne trendy. Szykują się w biurze COLWAY też zmiany i wzmocnienia kadrowe.

Komunikaty

(materiał opublikowany 30 sierpnia 2019)

 

  1. Materiał COLWAYOWE SPA ma już nową, właściwie reprezentacyjną formę Rytuały umieszczone teraz są w estetycznej teczce-okładce. Nie uniknęliśmy podwyżki ceny tego materiału o 2 zł. Możemy wrócić do poprzedniej, jeżeli dacie nam asumpt do zamówienia wysokiego nakładu. https://colway.pl/informacje/newsy/614-colwaowe-spa-juz-w-godnej-oprawie 

  2. Odżywka Zagęszczająca Włosy w zmienionej recepturze – wytwarzana obecnie w IOC pod okiem Olimpii Baranowskiej - powinna spotkać się z równie życzliwym przyjęciem, jak miało to miejsce w przypadku Szamponu. Wszyscy chcemy odbudowania popytu na oba te produkty, które były i mogą być nadal asami w talii oferty produktowej COLWAY. Ich skuteczność jest sprawdzona, a znane perypetie są już historią, którą przeskoczymy tak samo jak wiele innych przeszkód. Produkcję Eliksiru dr Słonia przejęliśmy bez żadnych zmian, gdyż ten produkt wydaje się nie do poprawienia. Poprawić można tylko nadal niedostateczną świadomość Sieci w zakresie spektrum jego działania – większego, niż wielu z Was nawet nie podejrzewa.

  3. W nawiązaniu do ostatniego, powyższego zdania – proszę o przysyłanie testimoniali, czyli autentycznych i podpisanych relacji z efektów działania tego niezwykłego eliksiru.. Będą nam one potrzebne do materiałów edukujących. Produkt ten chcemy włączyć również do puli Gratisów tegorocznego Listopada w COLWAY, o którym już intensywnie myślimy!

  4. Ostatni Komunikat jest natury „politycznej” i dotyczy tylko jednej grupy Czytelników – Menedżerów tzw. „nieprowizyjnych”, bo nigdy lub prawie nigdy nie robiących „kwalifikacji”, lecz za to robiących systematyczne zakupy. Pozostali Czytelnicy mogą sobie te lekturę darować.


    W cyklu „Patologie” (z którymi musimy się raz na zawsze nieuchronnie rozprawić) przewiduję m.in. odcinek dotyczący ewidentnej patologii wewnętrznej. Rozprawa z nią będzie skuteczna wówczas, gdy poszkodowani wykażą się odwagą cywilną poskarżenia się. Stara rzymska reguła: „Volenti non fit iniuria” mówi bowiem, że chcącemu krzywdzą się nie dzieje. O co chodzi? O „przejmowanie” przez Menedżerów „rozpisujących” przy zamykaniu poszczególnych miesięcy handlowych obrotów tych, którzy nie uzbierali na kwalifikacje prowizyjną. Przez lata całe możliwość „układania” obrotów w sposób pozwalający Wam na wydobywane matematycznego maksimum z płacącego prowizje Systemu była chlubną i całkowicie endemiczną wartością Organizacji COLWAY. I tutaj jednak czas sprawił, że narastają patologie. My – w biurze COLWAY chcemy zwyczajnie „wyłowić” tych Menedżerów, którzy z pomagających swoim strukturom przepoczwarzyli się w pasożyty, które skupiają się w znacznej części na „zbieraniu” końcówek zakupowych „nie dających kwalifikacji”, celem po prostu „zailczenia” własnej. I nie mówimy tu o sytuacjach „podciągania” tych obrotów, które jedynie zbytecznie blokowały by poziomy prowizyjne. Takie działanie jest prawidłowe, bo ma miejsce w Waszym interesie. Patologia pojawia się wtedy, gdy Menedżer robiący w COLWAY zakupy o wartości kilkuset złotych nigdy nie uzbiera „na sobie” obrotu historycznego, który pozwoliłby mu kiedyś na nominowanie „pod sobą” Menedżera, który zdopingowałby go swoimi z kolei obrotami do wypracowywania kwalifikacji prowizyjnej. Nie uzbiera na to nigdy, bo zawsze jego obrót „zabiera” mu Menedżer „z góry” posługując się zazwyczaj argumentacją: „bo tobie to i tak nic nie daje”. Patologia polega na tym, że w takim procederze nie ma szansy na progres, nie ma żadnych korzyści dla oddających swoje „końcówki”, a jedynym beneficjentem jest Menedżer „zbierający”, którego to z czasem zwyczajnie rozleniwia i demoralizuje, gdyż zmierza do rzeczywistego „nic nie robienia”. A to chyba nie jest powód, dla którego mamy bez końca tolerować poszerzanie się w naszej Organizacji skali tego zjawiska?

 

Jeśli się ze mną zgadzacie, to proszę o sygnały od wszystkich, którzy uważają, że są przy zamykaniu colwayowego miesiąca swoich cząstkowych (z punktu widzenia kwalifikacji prowizyjnej) obrotów pozbawiani bez ich zgody lub, że zgodę taką wywiera się na nich pod jakąś presją i chcą by stan się zakończył. Komunikat ten dotyczy również wielu Menedżerów COLWAY, którzy nawet mogą nie być świadomi tego, że od dawna zwyczajnie służą swoimi zakupami komuś, kto nie robi już nic lub prawie nic, oprócz „tropienia” w strukturze takich „składowych” na uzbieranie sobie kwalifikacji. Z Całym szacunkiem dla ich sprytu – nic nam w COLWAY dziś po takich Menedżerach! System jest niesłychanie wprost przyjazny, co wielu z nas nawet chyba przestało już należycie doceniać, lecz w opisanym zjawisku przechodzi to w oczywistą patologię. Całkowicie wewnętrzną dodajmy – aby ktoś po lekturze poprzednich dwóch odcinków tego cyklu, nie próbował wyciągnąć wniosków, że „Zych szuka patologii tylko z zewnątrz…”. Ta jest całkowicie „nasza”. To znaczy sami daliśmy jej i ja i menegement przez lata narastać. Teraz jeszcze pojawia się pytanie: na ile Wam ona dokuczyła? Bo zasada „Volenti non fit iniuria” odróżnia nie tylko np. seks od gwałtu, lecz także wolę lub jej brak służenia za pokarm pasożytom w COLWAY… Pisałem Wam to już dwa razy: gdy pęknie bariera milczenia, gdy wielu sarkających pod nosem lub pomstujących na mnie (czasami nie wiem doprawdy za co?) zmieni nastawienie i w sposób transparentny wyartykułuje swoje żale, to przeprowadzimy w COLWAY proces prawdziwej sanacji. Jeśli pójdziecie w ślad tych, którzy pomagają nam „pacyfikować” allegro, to można liczyć na podobne efekty. Niedoskonałe, ale i tak bardzo dobre. Warto więc zburzyć mur milczenia! Kogo się boicie? Mitycznych sankcji? Czy jakichś „złych liderów”? Nie bójcie się – jeśli są tacy, to też pójdą za tzw. sprawiedliwością i jeszcze będą jej pierwszymi orędownikami… Czy może tego, że ja te tematy „patologiczne” sobie z czasem „odpuszczę”? Nie odpuszczę na pewno Przyjaciele. Nie zacząłbym inaczej w ogóle. Jak jednak mocno się za nie weźmiemy – to już rzeczywiście zależy od Was. Mam już klika zgłoszeń dotyczących patologii opisanej w odcinku 1 – czyli prawdziwej dewastacji całych grup, poprzez nakłanianie uczestników Sieci COLWAY do „przeaktywowania” się na (nieobchodzący ich wcześniej ani trochę przez całe lata) marketing w systemie Colway International. Dewastacji, gdyż finalnie kończy się to zazwyczaj tak, że nie ma śladu po tych ludziach w COLWAY i … niestety nie ma ich też wśród „robiących” choć aktywność w C.I. Czekam na kolejne. Podobnie czekam na zgłoszenia dotyczące zjawiska opisanego dzisiaj. Jeżeli napłyną, to zamieszczę jeden z odcinków z „patologicznej” serii w Aktualnościach (chciałbym aby już za barierą loginu - czyli tylko dla Menedżerów). Jeżeli skargi takie nie napłyną, to znaczy że problem jest marginalny i … nie będziemy robić z nim nic. W Waszych rękach są reformy naszej Organizacji, tak samo jak to, z jakiego stanu spraw rozpoczniemy naszą ofensywę.


Jarosław Zych

Liderzy Przyszłości – projekt Nikity Zycha ruszył!

Ogromny entuzjazm, jaki towarzyszył krótkiemu exposé na ten temat mojego syna na Spotkaniu w Campoverde oraz błyskawiczne wypełnianie się listy chętnych na Spotkanie „młodych gniewnych” sukcesorów już 7 września w Sopocie – to dowody na to, jakie jest zainteresowanie tym projektem! Cieszę się, a ci którzy już powątpiewali w to, że COLWAY jest zdolny „się odmłodzić” – raczej się mylą.

Autonomicznie, „po nowemu”, z własnymi koncepcjami, nawet trenerem – kilkudziesięciu młodych (cokolwiek to znaczy) colwayowców inauguruje właśnie bardzo obiecujący projekt Liderzy Przyszłości.

Coś więcej na ten temat? No… trzeba być na Grupie zamkniętej Oszlifowani COLWAY! Umówiliśmy się wszak, że tam przenosimy sprawy biznesowe, w szczególności te naprawdę wewnętrzne sprawy.

Tak, tak… Idzie nowe. Być może te Aktualności są również ostatnimi już, które czytał kto chciał… Klienci i konkurenci również. Moim, prywatnym zdaniem nic jeszcze ludziom o uczciwych zamiarach nigdy nie ubyło z powodu transparentności. Ale … to znak nowych czasów.

Informuję, że obiecałem nijak się nie wtrącać w projekt mojego syna Nikity. I tej obietnicy również mam zamiar dotrzymać! Co nie przeszkadza, byśmy się w Sopocie zobaczyli, bo otrzymałem właśnie zaproszenie!

 

 

Oczyszczamy dom – patologia nr 2

(materiał opublikowany 24 sierpnia 2019 r)

COLWAY toczy od lat, przypominający potyczki z hydrą stugłową bój o ograniczenie do minimum (koniecznych do tolerowania wyprzedaży konsumenckich) „wystawek” naszych produktów na aukcjach internetowych w cenach, które demoralizują każdego młodego stażem dystrybutora. I mamy na tym polu całkiem dobre wyniki. Z pewnością najlepsze z wszystkich firm naszej branży, jako że problem ten nie dotyczy tylko COLWAY. My zrobiliśmy w tej kwestii więcej, niż jakakolwiek organizacja, z uzyskaniem korzystnej interpretacji od UOKiK włącznie. Nie kolidując z przepisami, możemy obecnie egzekwować eksponowanie w ofercie publicznej (nie mylić z narzucaniem cen realnych transakcji!) takich cen, od jakich naliczamy prowizje systemowe, czyli od sugerowanych przez nas - katalogowych. Wszyscy możecie wskazywać, pisząc do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na działania ewidentnie dumpingowe i być pewnymi tego, że będziemy interweniować w każdym przypadku, gdzie „sięgniemy”, czyli ustalimy sprawcę (czytaj: mamy go w Systemie). Do odmowy dalszego obsługiwania go oraz wypłat wszelkich prowizji jemu (i za niego) włącznie.

Już wkrótce zniesiemy także „tolerowane” dotąd (tylko na aukcjach) rabaty 10%-we.

Powiedzcie mi jednak (zwracam się tu do Przyjaciół) co mamy robić z takimi oto incydentami:

1

Wystawca tej aukcji NIE JEST naszym Menedżerem. Nie dość, że nim nie jest, to zwyczajnie łże w zamieszczonym na aukcji opisie „O SPRZEDAWCY”:

XXXXXX XXXX XX - to prężnie rozwijająca się firma, która zajmuje się dystrybucją produktów cenionej na całym świecie polskiej marki Colway. Jesteśmy bezpośrednim partnerem Colway International SA. Posiadamy odpowiednie zgody i zezwolenia na prowadzenie sprzedaży jako autoryzowany dystrybutor tej marki. Kosmetyki oraz suplementy diety oferowane przez nas są sprzedawane zawsze w oryginalnych opakowaniach i posiadają najświeższą datę ważności. Produkty marki Colway oferujemy w atrakcyjnych zestawach i cenach (…)

Dalej będzie już tylko „głębiej”, aż do bólu - na ten sam temat. Zatem nie zainteresowanych rozbiorem przyczyn i skutków kolejnego, całkowicie wewnętrznego problemu Organizacji COLWAY - nie zachęcam wcale do klikania w „czytaj więcej”. Ale wszystkich tych, którzy chcą śledzić, jak może w sposób transparentny samooczyścić się taka społeczność jak COLWAY – a głównie tych, którym leży na sercu to, byśmy te problemy rychło rozwiązali zachęcam do dalszej lektury jak najbardziej:

 


CZYTAJ WIĘCEJ

 


Lunazyna leczy raka prostaty? Hamuje rozpad kolagenu?

(materiał opublikowany 23 sierpnia 2019 r)

Odpowiedź twierdząca na pytanie pierwsze jest z pewnością przedwczesna. Nawet nie wolno bowiem używać takich stwierdzeń w odniesieniu do substancji, na bazie której nie zarejestrowano póki co, jeszcze żadnego leku onkologicznego. Nie zmienia to faktu, że mnożą się informacje o przypadkach remisji tego rodzaju nowotworu u osób suplementujących się lunazyną. Kto śledzi temat – wie o tym nie od dzisiaj. Na forach internetowych coraz więcej mówi się na ten temat. W Polsce – drugim dopiero kraju na świecie, który wytwarza i udostępnia bez recepty preparat z lunazyną … jednak cisza o tym.

Dlaczego? Ponieważ Uczestnicy Sieci COLWAY mający (jak dotąd) monopol na jego dystrybucję wydają się być tym (i wieloma innymi newsami na temat lunazyny) niezbyt zainteresowani. Co wydaje się zupełnie niezrozumiałe, gdy przyjrzeć się działaniom merkantylnym internautów z innych krajów, którzy przecież nie mają takiego handicapu jak Wy, Drodzy Państwo… Przykładem intelektualnie wartym wzorowania się jest już nawet Fanpage Lunasine France, którego redaktorzy zdominowali niejedno francuskojęzyczne Forum, gdzie buduje się po prostu popyt na suplementy zawierające ten peptyd terapeutyczny. Pozostaje pytanie: dlaczego tylko na te amerykańskie suplementy i dlaczego my nie robimy tego samego ? To zaś nasuwa coraz częściej pytanie inne: czy wobec tego zasadnym jest, by LunaCol pozostawał suplementem na wyłączność COLWAY… ?

https://www.lifeextension.com/Newsletter/2011/12/Soy-Offers-Hope-In-Treatment-Resistant-Prostate-Cancer/Page-01?fbclid=IwAR1qUCQ5TJ8-yhd50cMmSdZuL7n0vfmuqC_YY4ivYyhv-e5Y6nwLNU2OBlo

Póki co – przypominamy LINK do najbardziej chyba rozpowszechnionego, bo jednego z pierwszych materiałów na ten temat. Już bowiem w 2011 roku media tak poważne, jak Southern Medical Journal czy Cancer Letters wskazywały na możliwości zatrzymywania nowotworu prostaty przez lunazynę. Są to materiały, na które już zresztą wskazywaliśmy, lecz z niewielkim oddźwiękiem, podobnie zresztą jak ostatnio publikowane badania o wyższości terapeutycznej lunazyny nad powszechnie używanymi lekami z grupy NLPZ np. nad ibuprofenem.

A może druga cześć pytania tytułowego, czyli temat: „Lunazyna hamuje rozpad kolagenu” – miałby wreszcie szansę na to, by colwayowcy poważniej przyjrzeli się temu, co mamy w ręku, a wyjątkowo niemrawo to rozgłaszamy?

>>LINK<<

Ta zupełnie nowa publikacja naukowa jest absolutną sensacją, która na razie nie wywołuje szumu medialnego, gdyż dziennikarze nie wiedzą co to takiego lunzazyna, a ci, którzy im podsuwają tematy do nagłaśniania… nie mają z kolei dostępu do lunazyny.
Akurat społeczność COLWAY ten temat powinien wręcz zelektryzować. Jako, że jednak doświadczenia wskazują, iż nie zanosi się na to, więc być może powrócimy z nim, kiedy będziemy już dobrze do tematu przygotowani. Czy powrócimy z tym po raz kolejny tylko i wyłącznie w mediach COLWAY? Tego jeszcze nie wiem, bo naprawdę coraz bardziej żal mi się robi tej prawdziwej żyły złota, której metodą dotychczasową możemy nie odkryć tak, jak należałoby to zrobić. A co w ogóle tym razem chodzi? Oto wstęp do ciepłego jeszcze raportu uczonych pracujących dla Departamentu Ortopedii Szpitala w Weifang (Shandong): Doktorzy: Weihua Dai, Zhiyong Liang, Hongbo Liu, Guangzong Zhao & Chunfang Ju piszą tak:

„Używając do eksperymentu komórek chondrocytów izolowanych z ludzkiej chrząstki kolanowej, wykazaliśmy, iż lunazyna zapobiega degradacji kolagenu poprzez zmniejszenie ekspresji metaloproteinaz macierzy (MMP), enzymów odpowiedzialnych za rozkład kolagenu właśnie w chrząstkach i w skórze. Nasze badanie wskazuje, że lunazyna może być stosowana jako środek chroniący chondrocyty (…) Lunazyna może być używana przeciwko postępowi chorób zwyrodnieniowych stawów (OA). Może być ona również skutecznym środkiem opóźniającym starzenie się skóry (…)” (!)

Wyniki opublikowano 1 sierpnia 2019 roku w biuletynie:Mogą one otworzyć całe nowe gałęzie przemysłu kosmetycznego. Oraz drogę do wielkich zarobków. Mogą…

Materiały o hamowaniu raka prostaty spotkały się za to z żywym zainteresowaniem w… Nowej Zelandii. Dziękuję Pawle za przypomnienie bardzo ważnego tematu! Życzymy tych najbardziej pożądanych rezultatów!

j.z.Oczyszczamy dom – patologia nr 1

(materiał opublikowany 23 sierpnia 2019 r)

Zaryzykuję twierdzenie, że mimo iż nie eksponowany specjalnie - będzie to jeden z częściej czytanych tekstów mojego autorstwa, jaki napisałem od wielu miesięcy.Wobec tego, pozwólcie wszyscy, których zwabił tu zły zapach „niezdrowej sensacji” iż zacznę go od osobistego Oświadczenia:

Nie ma i nie było konkurowania pomiędzy firmami COLWAY i Colway International ! Mamy do czynienia z działaniami o takim charakterze wyłącznie z jednej strony.

 (poniżej materiał wyłącznie dla zainteresowanych wewnętrznymi sprawami organizacji dystrybucyjnych Colway)


CZYTAJ WIĘCEJKonferencja Jesienna COLWAY

Odbędzie się w hotelu Windsor w Jachrance. W dniach 12/13 października 2019. Na informacje szczegółowe trzeba jeszcze poczekać.Wrócił Szampon Zagęszczający Włosy!

 

(opublikowano 11 sierpnia 2019 r)

Krótkie przypomnienie wyjątkowo burzliwej, jak na jeden kosmetyk włosowy historii tego produktu. Faktograficznie.
Jednym z atrybutów COLWAY jest znajdywanie ludzi niezwykłych w sensie zdolności odkrywania czegoś, czego inni nie potrafią, a świat albo wcześniej nie docenił, albo wolał nabywać wielokrotnie droższe, sprowadzane z daleka itp.
Takim człowiekiem bez wątpienia jest dr Krzysztof Słoń, a w historie (zaiste niewiarygodne), które opowiadam razem z nim na poniżej podlinkowanych dwóch filmach, ja sam miałem problem uwierzyć, dopóki namacalnie nie sprawdziły się i nie obroniły u konsumentów produkty Krzysztofa:

2015 r – pierwsza rozmowa z człowiekiem, który współtworzył historię świata, 

a nie ma nawet notki w Wikipedii…

 

2016 r – mamy jedyne na świecie chemisorpcyjne połączenie srebra z tlenem! 

Eliksir bakteriobójczy COLWAY!

 

patent

 

Ani Szampon, ani Eliksir Słonia nie potrzebowały badań, czy testimoniali. Cudów wielkich może nie czyniły, ale po prostu działały w zakresie tego, co obiecał. Każde ognisko bakteryjne, do jakiego docierał koloid w sprayu – znikało. Każda osoba sięgająca po Szampon, bo przerażona widokiem szczotki pełnej wypadających włosów – po max dwóch miesiącach patrzała na szczotkę czystą… Tak powstaje Marka – produkt jest spójny efektami z tym, co o nim powiedziano. Sielankę łatwej i przyjemnej dystrybucji (doszła nie gorsza Odżywka do Włosów) przerywały tylko odwieczne problemy Doktora z „TĄ” diosminą, z podwykonawcami lub jak nie z formulacją, to z emulgacją – czyli z naszego punktu widzenia, po prostu z jakością. Wszystko jednak wybaczaliśmy produktom „słoniowym”, bo… działały.
Prawdziwy dramat zaczął się w październiku 2018 r. Krzysztof uległ wylewowi, który tego niezmordowanego człowieka powalił do szpitalnego łóżka. Wierzyliśmy jednak, że wszystko zostanie po staremu, a ciągłości produkcji i prac nad kolejnymi wynalazkami doglądnie jego syn.
Tymczasem kultowy już Szampon rychło stał się dla nas niedostępny…Rozpoczęła się brudna gra, o której „wywiad szybko mi doniósł”, lecz nie był to moment na zakłócanie spokoju domu Słoni. Tajemniczo zniknęły wszystkie komponenty produkcyjne, potajemnie wywiezione do firmy wytwórczej w Żukowie, a zagadka tego dość szybko wyjaśniła się w… jednym z TV shopów, gdzie pojawił się produkt bliźniaczy.
Dla nas go jedynie być nie mogło, co nie dziwi, skoro w lutym 2019 powstała taka oto sp-ka:

>> laboderm-sp-z-o-o <<,

której założyciele wystąpili niebawem na scenie eventów konkurencji. Tutaj ciśnie się pytanie, którego bym nie zadał, gdybym przez trzy miesiące doczekał się jakiekolwiek, zgodnej z męskim honorem odpowiedzi na proste pytanie: „dlaczego C.I. SA nie wypowiada umowy o współpracy podmiotowi, który sprzymierzył się z najbardziej agresywną wobec nas konkurencją?” Co więcej! Nie planuje nawet, wg informacji, którą uzyskałem współpracy tej zaniechać… O co tu chodzi Szanowni Partnerzy? Czy społeczność COLWAY ma prawo dowiedzieć się czegoś o celach wizyt prezesa C.I. SA w sztabie firmy, której aktywiści najzwyczajniej szkalują nas przed klientelą i atakują brutalnie także Wasz biznes? Zwłaszcza gdy zbliża się już pół roku, od powstania wyżej linkowanej spółki i nic nie zrobiliście w kierunku odcięcia się od aktu i konsekwencji ewidentnej zdrady?
Plany przefrymarczenia im genialnych produktów „słoniowych” udaremniła moja wizyta złożona w porę w domu rehabilitanta:

słoń

… i podpisanie po przyjacielskiej rozmowie tego dokumentu: 

https://colway.pl/images/_aktualnosci/przeniesienie_prawa_wlasnosci.pdf 

 

Finalnie Umowa ta zastąpiona zostanie niebawem trochę poważniej zredagowaną, ale wówczas nie było na to czasu, gdyż Krzysztof Słoń nie wiedział nawet co uknuto, gdy jeszcze leżał półświadomy po udarze mózgu. Tego majowego dnia jednak już wiedział. Mogę Wam tylko powiedzieć, że jest to Człowiek wielkiego formatu!
Wskutek skandalicznych wydarzeń wokół Szamponu dr Słonia – zmuszeni zostaliśmy do zorganizowania jego produkcji praktycznie od nowa – włącznie z pozyskiwaniem TAKIEJ diosminy mikronizowanej,
Zadanie to powierzyliśmy Firmie IOC, czyli Olimpii Baranowskiej, gdyż w takich momentach stawia się na partnerów pewnych i lojalnych. Czas płynący w oczekiwaniu na surowce i opakowania (uwaga będzie niewielka zmiana w wyglądzie butelki!) dłużył się nieznośnie, ale został dobrze wykorzystany na dopracowanie nowej formuły!

Wreszcie - mamy to! Nowy SZAMPON ZAGĘSZCZAJĄCY WŁOSY - pieczołowicie odtworzony w składzie INCI, lecz z pewnością znacznie lepszy właściwościami sensoryczno – użytkowymi. Nowa receptura powoduje, że w czasie mycia wreszcie wytwarza się „szamponowa” piana. Dziękujemy Olimpia Baranowska! Udało się Wam poprawić Mistrza, który wszak stworzył kiedyś całą linię włosową L’Oreal ale jednak borykał się trzy lata z problemem połączenia szamponu leczniczego z myjącym.
Sprawdźcie ten powracający – niezwykle ważny dla nas produkt, bo wygląda na to, że zbliżyliśmy się do ideału – mamy z powrotem kultowy już szampon, realnie, a nie słowami reklamy skuteczny w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów, a teraz również nie najgorzej myjący i bardzo przyjemny w użytkowaniu! Co również ważne – bardziej wydajny! Uwaga! Niebawem po wylewie dr Krzysia otrzymaliśmy notę informującą o podwyżce ceny tego produktu. Olimpia skalkulowała ten artykuł jednak w cenie „starej”. Mimo, iż musiała poczynić duże inwestycje.

Teraz Wasza misja! Odzyskać tych klientów, którzy mieli prawo na tak długi brak go w ofercie „się obrazić”. Ale także wykorzystać prawdziwy handicap, jaki mamy! Wiecie czym skutkuje brak w gospodarstwie domowym tego Szamponu, jeśli poprzednio zawsze stał w łazience? Bo ja wiem, a jestem synem, siostrzeńcem i bratem mistrzów fryzjerstwa, coś tam więc mogę wiedzieć i na te tematy. „Słoń” musi wrócić, bo całkiem możliwe, że już im włosy zaczęły wypadać. Nic lepszego dla Sprzedawcy, który potrafi brać rekomendacje!

Nie wiemy jeszcze, czy pierwsza partia produkcyjna wystarczy dla wszystkich chętnych, ale nie będzie żadnej reglamentacji. No… może nie pozwolimy na razie na zakupy setkami sztuk, jakich gorączkę ten akurat produkt przechodził nie raz…Wiadomości z Grupy „Oszlifowani”

( opublikowano 8 sierpnia 2019 r – uwaga! Lekturę tego rozdziału zalecam poprzedzić przypomnieniem sobie treści akapitu z Aktualności lipcowych p.t. : Grupa zamknięta – „Oszlifowani” – po co?)

 

(kto czytał i pamięta - lub kto jest na Grupie często – może sobie darować…)


CZYTAJ WIĘCEJ

 

Grupa zamknięta „Oszlifowani” (licząca już 600 członków) daleka jest jeszce od doskonałości, a przede wszystkim nie widzimy na niej śladu choć aktywności tych, od których – powiem to wprost – obecnie już tego oczekujemy, ale mogę stwierdzić z satysfakcją, iż zaczyna spełniać role, dla których ją założyliśmy. Przede wszystkim jest inkubatorem dobrej energii, co odzwierciedlać już zaczynają nawet wzrosty obrotowe u tych, którzy się tam udzielają i przyprowadzają na nią nowych adeptów, od razu trafiających tam, gdzie „się dzieje”, co jak wiemy, zawsze sprzyja duplikacji i rozwojowi.
Wniosek prosty: chcesz, by rosła Twoja grupa – bądź z nią na naszej Grupie!

Uporządkowana już jako tako, będąca w przededniu wypełniania jej zakładek zasobami, goszcząca kolejnych, mających coś do przekazania edukacyjnie Szkoleniowców, webinary, LIVE’y, zaangażowany czat – obfitująca w rady i linki do wielu darmowych, a świetnych materiałów – staje się tym zbiorem, o jaki zabiegaliśmy!

Wiemy oczywiście też o tym, że Grupa jest kontestowana przez całkiem liczną inną grupę „starych” liderów i Menedżerów COLWAY, którzy jeszcze niedawno zgodnym chórem krzyczeli: „bo nie ma szkoleń”, ani nie zaszczycają ich osobiście, ani nie robią nic w kierunku wskazania ich swoim strukturom. Powiem to w skrócie na razie: zmieńcie to nastawienie i przyjdźcie do nas… Już jest wiele po temu dobrych powodów, a będą przybywać kolejne. Zwłaszcza, że czekają nas reformy, które po prostu spowodują marginalizowanie tych, którzy odwracają się od naszych inicjatyw oraz tych miejsc i wydarzeń, gdzie jest ich ognisko. Do tego tematu jeszcze w sierpniu wrócę. Na razie na spektakularnych przykładach będę pokazywał tym, którzy namacalnie chcą przekonać się, dla jakich korzyści mieliby dołączyć do Grupy „Oszlifowani” co za perełki edukacyjne się na niej rodzą....
CZYTAJ WIĘCEJ

 

Z korespondencji prezesa Zycha

(opublikowano 7 sierpnia 2019)

Panie Prezesie (…) po głosie sądząc - osoba w starszym wieku (kobieta) dzwoni do Menedżerów z numeru stacjonarnego 89 762 XX XX informując, że cytuję "Zych nas wszystkich oszukuje odnośnie pochodzenia kolagenu" , po czym zaczyna długi monolog na temat tego „jak teraz ten kolagen jest nie dobry bo ona znowu zaczęła chodzić o "lasce " :) Być może zlekceważyłbym ten telefon, ale gdy ta Pani przekazała, że dzwoni do nas jako już kolejnych nastych Menadżerów, to postanowiłem to przekazać do wiadomości prezesa :) Podobno posiada 14 letni staż menadżerski w COLWAY i sporo darmowych minut na telefonie stacjonarnym :)
R.R.


Cóż poradzić? To osoba, która ongiś sama nakręciła taki oto, raczej ciężko „obciachowy” film: https://www.youtube.com/watch?list=PL8E703421BD511E08&v=rf81swNs8FI i sama spowodowała umieszczenie go w internecie… gdzie zrobił zresztą dużą karierę, bo w różnych odsłonach otworzyło go … ponad 200 tysięcy osób!

COLWAY NIGDY nie identyfikował się tą twórczością, która wypełniona jest oczywistymi konfabulacjami i dla mnie osobiście stanowi pewien smutny, rodzimy fenomen: takie żenujące filmy robią „oglądalność”, a materiałów rzetelnych (choćby opartych o dowody naukowe – o lunazynie) nie za bardzo jest komu oglądać, a szczególnie uczyć się ich przekazu.

Aliści po jakimś czasie, autorka tego tryptyku o leczeniu Kolagenem Naturalnym cukrzycy i innych przypadłości wymyśliła sobie, że to ona jest głównym sprawcą sukcesu rynkowego naszego flagowego Produktu i zgłosiła się po „należne” jej za to po równo od Colway i naszego byłego podwykonawcę grube miliony… Grzecznie spuszczona przeze mnie na drzewo ( i myślę, że mniej już grzecznie przez tamtych) zmieniła radykalnie zdanie i odtąd , o ile nie przebywa w placówkach leczniczych – epatuje świat rozdzierającymi historiami, w których nie ma żadnej racji, ani spójności, ale jest ogromny ładunek emocji wynikający z jej stanu zdrowia i doznanych krzywd. Tak, wiem iż wykonała setki telefonów szkalujących Kolagen Naturalny oraz mnie personalnie. Wykona ich zapewne jeszcze wiele, zapewne nie poprzestanie nigdy, gdyż takimi zachowaniami cechuje się jej przypadek.

I co ja mam z tym zrobić? Byłem już na licznych przesłuchaniach, odpisałem na pisma wszystkich chyba możliwych urzędów. Nie rewanżuję się tej Pani w żaden sposób, choć doprawdy zabrała mi wiele cennego czasu i pewnie tez w jakiś sposób wpłynęła na mój wizerunek.

Przywykłem do tego, że ludzie mówią… Jest to pochodna emocji, jakie wyzwalało zawsze to, co tworzyłem i potrafię zrozumieć, że wszelkie rozczarowania muszą znaleźć jakiej ujście. Dziękuję za tę informację i przepraszam, że nie wskażę tym razem recepty na powstrzymanie tego zjawiska.

Jarosław Zych

[komentarz własny J.Zych] Mam raczej problem ze zrozumieniem innego przypadku … Duży problem. Milczałem bardzo długo, spotykając się coraz częściej z takimi przykrymi historiami, ale więcej milczeć nie będę. Wyczerpała się moja tolerancja dla relacji o „prezentacjach” gdzie dowodzi się „wyższości” produktu CollUp nad Colvitą, czy Nativ Collagen’ów nad Kolagenem Naturalnym… Chcę Państwu oświadczyć, że nie ma odtąd mojej na to zgody! Co zaś z tego wynika dowiecie się z materiału powyżej opublikowanego pod tytułem: „Oczyszczamy dom – patologia nr 1”. Moi Partnerzy z Colway International mieli bardzo dużo na to by zareagować na pokazywane im rozliczne nieprawidłowości. Ponieważ tego nie zrobili, pozostało tylko je ujawnić i przystąpić do ich likwidacji w sposób transparentny.

Oto e-mail, który otwiera tę kampanię. Kluczowym w nim jest link do filmu…


London 2 August 2019
Panie Jarku!
https://drive.google.com/open?id=1EdcOB6kaowz9dmiph9_EoLDsoSnk7czR
(…) bo nie wierzylysmy wlasnym oczom i uszom, tym bardziej że jak sie okazuje to nie jest pierwsza ani jedyna taka napasc managerów naszej własciwie czy juz otwarcie konkurencyjnej firmy Colway Int. na Kolagen Naturalny. Prosze nam odpowiedziec wprost i naszemu srodowisku w U.K dlaczego Pan na to pozwala? Takie materialy nie moga powstawac bez zgody lub chociaz akceptacji wlascicieli firmy prawda? Mozemy jeszcze uwierzyc ze Pan o tym nie wie bo nieuctwo z nich wychodzace jest straszne, chocby te wlokna w kolagenie molelularnym, ale Colway Inc Office musi dawac zielone swiatlo do takich napasci, bo jakby nie dawal to wobec tej pni natychmiast wyciagnieto by konsekwencje. Inne wpisy na tej stronie #XXXXXbusinesteam tez sa nie do zaakceptowania. To jest niestety ten sam albo jeszcze gorszy jezyk od pani Muczko i innych z tego grona, a to znaczy ze taka jest polityka całej firmy Colway Inc (…)

Iwona X & Joanna Y-Z

Iwono, Joanno…
Jest mi przykro. Długo by pisać, dlaczego jest mi coraz bardziej przykro, bo stan ten narasta od lat i trudno mi także zaprzeczyć, że materiały takie, jak ten niefortunny film. nie mogły by nigdy powstawać, gdyby rzeczywiście nie było na nie przyzwolenia w Colway International S.A.

Jest mi przykro tym bardziej, że gdy materiał ten pokazałem moim wieloletnim Partnerom, to reakcją bynajmniej nie było oburzenie, ani natychmiastowe sankcje, lecz … wykrętne próby tłumaczenia, że w tym filmie ewidentnie (i kłamliwie) szkalującym Kolagen Naturalny „gra” butelka innego Kolagenu Naturalnego, czyli konkurencyjnego.

Niestety jest to butelka typu OEUV, jakiej do konfekcjonowania Kolagenu Naturalnego używa dziś tylko COLWAY.

Dziękuję za ten materiał. Być może był tą kroplą, która przelewa dzban, jaki zbyt długo już złą wodę nosił… Nie jest i nigdy nie było do pomyślenia, aby taki lub podobny materiał powstał w COLWAY. Tak samo, jak nie jest możliwe, by Partnerów Colway International nakłaniano do przenoszenia ich biznesowej aktywności do COLWAY, co niestety „w tamtą stronę” dzieje się nagminnie i zaowocowało już niejedną sytuacją patologiczną.

Odpowiem wprost: nie ma i nie będzie odtąd mojej zgody na takie rzeczy! Nie będzie przede wszystkim mojej zgody na wypowiadanie przez kogokolwiek i gdziekolwiek opinii, jakoby firmy COLWAY i Colway International ze sobą „konkurowały”.

Będę odtąd wszędzie i zawsze poprawiał takie wypowiedzi. COLWAY bowiem z C.I. nie konkuruje! Konkuruje w sposób taki, jak widać na tym fatalnym firmie – każdorazowo tylko Colway International i robi to także w inne – niestety nieetyczne – sposoby, jakich wiele będę musiał, wobec nieskuteczności przyjaznych upomnień – ujawnić, Firma C.I. SA powołana została bowiem nie po to, by nieustannie „polować w swoim lesie”, nie ustając w nakłanianiu osób JUŻ współpracujących z COLWAY do przenoszenia swojej aktywności w szeregi C.I.

Niestety macie Panie rację pisząc że nie byłoby to możliwe, bez akceptu co najmniej osób rządzących w Colway International. Dlatego nie mam nawet specjalnych pretensji do Autorki filmu – „bohatera” naszej korespondencji. Nie skonfliktujemy się z tego powodu. Tak się gra w orkiestrze, jak dyrygent wskazuje.
Ponieważ ulubionym ostatnio powiedzeniem prezesa C.I. stało się: „ryba psuje się od głowy”- to pokażę, która to ryba i w czyjej głowie zapoczątkowane zostały procesy rozkładu tego biznesu, które na szczęście można zatrzymać w dość prosty sposób.

Jestem człowiekiem, który od dziesiątek lat zawsze dotrzymywał umów, a moja umowa z Zarządem Colway International była taka, że np. Wy Drogie Panie dopóki obydwie mieszkacie w Wielkiej Brytanii „należycie do strefy C.I.”. Dlatego nie mogę zająć się drugą częścią Waszej skargi. Przykro mi.

Natomiast całemu szeregowi innych, coraz bardziej nieetycznych i łamiących nasze ustalenia działań Colway International, przede wszystkim w Polsce, zmuszony zostałem położyć zdecydowaną tamę, co nastąpi już niebawem. Przykro mi, że do tego doszło. Nie czuje się temu w najmniejszym stopniu winny w fazie już realizacyjnej projektów biznesowych obu tych przedsiębiorstw. Bardzo dokładnie dbałem i robię to nadal, by COLWAY nie konkurował w żaden sposób z C.I. tak, jak żaden organizm nie zwalcza tego, któremu dał życie. Za fazę planowania „drugiego” Colwaya, oczywiście ponoszę pełną współodpowiedzialność, lecz do niej ustosunkuję się dopiero po uporządkowaniu spraw bieżących, na co przyszedł, jak widać czas najwyższy.

Z Poważaniem
Jarosław ZychJarku.
Skopiowałam tekst od dość ważnej dla mnie klientki, z którą stale piszę Chciałabym sobie poradzić z przedstawionym punktem jej widzenia, żeby i w przyszłości umieć temat dobrze sobie radzić z tym tematem.
Ona oczekuje naukowego potwierdzenia słuszności zażywania suplementów Dałam jej link z filmem na YT gdzie mówisz o suplementach Chcę również dla moich znajomych nagrać własny, krótki film i dobrej jakości (także merytorycznej) z mocną i przekonywującą w krótkich argumentach odpowiedzią, dlaczego ja sama od lat je przyjmuję. Wiem bowiem, że taki właśnie osobisty przekaz jest w dzisiejszych czasach skuteczny w sprzedaży i rekrutacji.

A tutaj jej cytat:
„Jak mówi Rożek, w 2013 roku w czasopiśmie Annals Of Internal Medicine podsumowano kilkadziesiąt prac na temat suplementów diety. Wówczas ostatecznie stwierdzono, że zażywanie witamin i mikroelementów w tabletkach nie przynosi żadnych korzyści zdrowotnych, a może być wręcz szkodliwe. Nie znaleziono żadnych dowodów na to, aby suplementy diety miały jakikolwiek pozytywny wpływ na organizm człowieka, o ile nie zaobserwowano u niego deficytu konkretnej witaminy”.


Asiu…
Mógłbym napisać tu rzekę słów w odpowiedzi na te oczywiste bzdury. Znajdziesz je jednak w mojej książce „Witamina C-olway”. A tak… na skróty dzisiaj – zaproponuj jej może , by odniosła się tylko do listy składników odżywczych, absolutnie koniecznych dla zdrowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, jaką mozolnie i przez lata naukowcy tworzyli dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Niech ona z kolei – posługując się dodatkowo dostępnymi tabelami - zada sobie trud policzenia CZEGO i w jakich ilościach wagowych oraz kalorycznych musiałaby zjadać w tygodniu, aby dostarczyć swojemu ustrojowi nie mniej niż 60-ciu komponentów zdrowia w dawce ich absolutnego minimum (nawet nie optimum)... Witamin, dobrych tłuszczy, białek i aminokwasów budulcowych, koenzymów, polisacharydów, mikro- oraz makroelementów, przeciwutleniaczy, flawonoidów i wielu jeszcze innych. Człowiek rozumny (Homo sapiens) do takich konkluzji musi bowiem dojść w drodze zdobywania samowiedzy. Przekonywanie go może być nieskuteczne. Kiedy jednak Twoja Ważna Klientka dokona sama tych obliczeń, to już nigdy nie powie, że suplementacja jest zbyteczna, gdyż zrozumie wówczas także; kto i dlaczego sponsoruje takie brednie, jak cytowany artykuł... Serdeczności!

j.z.Drogi Jarku… Jak nazywa się ten certyfikat, który WY posiadacie a dokładniej mówiąc Wasze kosmetyki? Ten, który potrzebny jest w EU?
Pozdrawiam Renata Panek


Renato... Od kiedy przystąpiliśmy do UE ,to ZNIKNĘŁY wszelkie atesty i certyfikaty. Rozporządzenie Unijne o kosmetykach (WE) nr 1223/2009 - które stanowi prawo nadrzędne - nawet nie zawiera w swojej treści tych dwóch słów "certyfikat" i "atest". Ktokolwiek wypowiada któreś z nich jest pod wpływem manipulacji marketingowej lub reklamy. NIE MA bowiem czegoś takiego w rozumieniu "naszym, dawnym PRL-owskim".
Uzupełnieniem Rozporządzenia w Polsce jest Ustawa:
https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/nowa-ustawa-o-produktach-kosmetycznych-od-1-stycznia-2019-roku
Ona również nie przewiduje żadnych "atestów" ani "certyfikatów" lecz pełną odpowiedzialność tego podmiotu, który wprowadza kosmetyk do obrotu. Gdy pada określenie "certyfikat" lub "atest" - to wiedz o tym, że zawsze chodzi tylko o wyłudzenia pieniędzy (wszelkie dokumenty o tych nazwach otrzymuje się bowiem od wyspecjalizowanych w tym "instytucji" za pieniądze! Ewentualnie jest to bełkot konkurencyjny, zawsze mający na celu wykazać "mojszość" jakiegoś produktu...

"A czy Wy macie certyfikat XYZ?" - pada pytanie.

Ja odpowiadam wówczas: "a czy wy macie certyfikat przeciwpożarowy "superdentol-anti-fire"- A jaki to ma związek z jakością produktu? A jaki ma z nią związek wasz certyfikat? Skoro jest (jak wszystkie zresztą..) on KOMERCYJNY?

Jarosław Zych

 

Robimy dalszy porządek z „słupami” w internecie

(materiał opublikowany 5 sierpnia 2019)

Najpóźniej na początku września „dzikie” sklepy internetowe, które mają za nic wszelkie nasze monity (czemu zbytnio nawet przestaliśmy się dziwić, gdyż nie figurują w Systemie, będąc najczęściej „słupami” upychających w nich za każdą cenę swoje kwalifikacje prowizyjne „naszych” /?/ menedżerów) - zaczną otrzymywać od COLWAY dość mocne w treści pisma. W najtrudniejszych przypadkach nawet takie:


CZYTAJ WIĘCEJ

 

Wezwania takie i podobne otrzymają wszystkie podmioty, na jakie nie było dotąd rady, włącznie z dużymi aptekami internetowymi, których zaopatrzeniowcy-dumpingowcy poczuli się już prawdopodobnie zupełnie bezkarni. Oczywiście pisma te każdorazowo uzupełnimy w niezbędne załączniki, poczynając od screenów stron internetowych, których treści będą one dotyczyć. Jeżeli kogoś „poraziła” forma zawartych w nich propozycji: „korzystna współpraca” w zamian za denucjację tych, którzy mocno dali się we znaki colwayowej społeczności, to spieszę poinformować, że skutki tej ostatniej fazy naszych porządków na tym poletku będą jeszcze mocniejsze od tego, co Wam organizatorzy tego procederu robili przez miesiące, a nawet lata. Ci, którzy zapewniali tym handlowym centrum dumpingu niewysychające źródła zaopatrzenia w tanie i „nie wiadomo czyje” produkty (doskonale wiemy od dawna – którzy!) zostaną po prostu relegowani z COLWAY. Tak, tak! To jest ostatni dzwonek! Skórę możecie uratować jeszcze tylko wymiatając raz na zawsze z internetu Wasze dumpingowe wystawki „na innych”. Ale naprawdę musicie się pospieszyć!

Miejsce będzie miał jeszcze jeden ważny akt „regulacyjny”. Zakończymy wieloletnie „tolerowanie” rozszczelniającego system „10%” u allegrowiczów. Uczciwie zapowiadam to już teraz, aby nikt nie bukował sobie kolejnych takich aukcji i nie wpadał tym samym w zbędne koszty. To samo dotyczy wszelkich linków kierujących z „poprawnych politycznie" sklepów do aukcji allegro i innych. To samo dotyczy oczywiście wszelkich komunikatów informujących na domenach sklepów o rabatach 10% (i większych!) na „dzień dobry” – dla każdego, a nie dopiero po rejestracji nabywcy produktów, jako partnera. Możecie już je wszystkie powoli gasić, a na pewno nie wykosztowywać się na kolejne grafiki i inne formy reklamowania…

Kiedy oficjalny komunikat w tej sprawie, z pełnym uzasadnieniem i z prawną wykładnią? Chciałbym wydać go jeszcze w sierpniu, a najpóźniej we wrześniu.
Czego do opublikowania go brakuje? Przede wszystkim realizacji tego, o czym właśnie przeczytaliście. Inaczej mógłby jeszcze ktoś potraktować obwieszczenie końca wydających się nienaruszalnymi 10-ciu % - jako żart, czczą pogróżkę lub edykt, z jakiego się wycofamy na skutek jego niewykonalności…
Nie wycofamy się. Brakuje mi jeszcze przeprowadzenia dla jasności sytuacji, ankiety wśród Menedżerów (czekam na narzędzie) oraz dokończenia redakcji Reguł Sprzedaży w Internecie i Regulaminu Sklepów Menedżerskich – czym kieruje i co również konsultuje z osobami zaangażowanymi Nikita Zych.

 

Przypomnienie o obowiązywaniu przepisów o deklaracjach marketingowych

(materiał opublikowany 4 sierpnia 2019)

… jest ważne o tyle, że zaczęły się właśnie kontrole. Jest to jednak komunikat powtórzony i dotyczący głównie posiadaczy blogów, sklepów internetowych i wystawców aukcji. Dlatego to Was przede wszystkim zapraszamy ponownie do tej lektury:


CZYTAJ WIĘCEJ

 

Ważne zmiany wynikające z narastającej opresyjności systemu fiskalnego

(materiał opublikowany 4 sierpnia 2019)

Kogo nie interesują szczegóły, jakie znajdzie klikając w CZYTAJ WIĘCEJ – niech utrwali sobie tylko następujące, dwa ważne komunikaty:

    1. Kto wystawia nam faktury na znaczniejsze kwoty prowizji, a dokładnie: większe od 15 tyś zł w skali miesiąca, niech szybko sprawdzi, czy rachunek bankowy, na którym oczekiwać będzie od nas przelewu, aby na pewno figuruje na tzw. „białej liście” ministerialnej płatników podatku VAT, którzy stali się grupą społeczną wyjątkowo dokładnego nadzoru…
    2. Od września nie będzie w Polsce (bezkarnej) możliwości zażądania faktury VAT „później”, czyli przypomnienia sobie jakiś czas po transakcji, że taka FV może być podatnikowi potrzebna. Firmy sprzedające towary i usługi zawierające podatek VAT wystawiać będą takie dokumenty wyłącznie wówczas, jeżeli już w momencie fiskalizowania transakcji np. „tylko” paragonem zarejestrowały NIP nabywcy!


CZYTAJ WIĘCEJ

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Strona colway.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem