AKTUALNOŚCI LISTOPADOWE

 

Menedżerze COLWAY zapoznaj się z Aktualnościami Wewnętrznymi już teraz w Strefie Menedżera 

>>>link<<< do strefy menedżera

 

AKTUALNOŚCI z ostatniej chwili 

(materiał opublikowany 4 listopada 2019) 

 

Uwaga! Ktokolwiek z Państwa Czytelników, zaintrygowany informacjami o skali Okazji towarzyszących naszej tegorocznej akcji listopadowej, mógłby - po lekturze materiału niżej – jednak żywić jeszcze pewne wątpliwości, np. „czy 16-ty raz z rzędu ta operacja będzie tak samo bezpieczna i dochodowa dla angażujących się w nią, jak każdorazowo dotąd?...”

 


Informujemy, że:

W ciągu trzech pierwszych dni i jeszcze przed otwarciem naszego biura w Koleczkowie, czyli możliwości odebrania przez Dział Zamówień jakiegokolwiek telefonu, bądź e-maila – w najmniej chyba dobre dla handlu dni roku, jakimi był weekend zaduszkowy – osoby, które podjęły decyzje o przyłączeniu się złożyły zamówienia zarejestrowane w Systemie o wartości katalogowej blisko trzech milionów złotych! W tej liczbie zakupiono ponad 400 Pakietów Listopadowych, w które zainwestowało również wiele osób, dotąd pozostających wyłącznie użytkownikami naszych produktów! Tylko w dniu dzisiejszym i jutrzejszym COLWAY wyśle do beneficjentów tej Kampanii towary Gratis o wartości 800 tyś złotych! W przedpremierze dopiero Listopada w COLWAY, jaki szczególnie dla wielu z Państwa, naszych dotychczasowych „jedynie” konsumentów zaczyna się właściwie od dzisiaj!


Zapraszamy do lektury i do kontaktu z tymi, którzy zaopatrują Was w kosmetyki i preparaty naszej Marki. Są rozliczne powody, aby rozważyć właśnie tego listopada przyłączenie się do nas! Jednym z nich jest uzyskanie nieutracalnego dostępu do cen hurtowych. Drugim są Prezenty powitalne o wartości ok 1800 zł dla każdego, kto podejmie tę decyzję! O powodach następnych już w pogłębionej lekturze.

 

 

 

Zaczęło się więc oto - nasze COROCZNE, PRAWDZIWE SZALEŃSTWO, któremu na imię:
Na czym polega ten słynny w całej Polsce, niezwykły fenomen
, jaki powtarzamy skutecznie już od 15 kolejnych lat z rzędu? 

I co najciekawsze – zawsze kończy się on Sukcesem, o którym mamy już chyba po tak wielu latach prawo mówić: „gwarantowany

Jak więc, jakiejkolwiek firmie – nie jednorazowo tylko się promującej np. przy wchodzeniu na rynek, lecz cyklicznie, co roku - przez cały jeden miesiąc opłacać się może tak wiele Produktów rozdawać za darmo? Czy to może być uczciwe? Albo w masie kosmetyków zatapiać kamienie jubilerskie, droższe od tych kremów? Aby wreszcie na koniec, ów Krem Niebieski Diament (nawet reglamentując!) sprzedawać przez tenże cały miesiąc tak tanio, że to aż nie pozwala wierzyć, iż klejnoty te są prawdziwe!


O fenomenie Listopada w COLWAY opowiemy o tym razem językiem adresowanym do osób, które nasze produkty już znają i nawet niejednokrotnie je spontanicznie polecały innym, tylko że… nigdy nie dostały od COLWAY za to żadnych, choć zasłużonych tantiemów!

Scenariusz Misterium zakupowego w colwayowym Listopadzie jest zawsze taki sam.


Jak colwayowe Listopady zamieniały panie po prostu używające Kolagenu w…

Poznaj koniecznie historię Iwony Świerczyk! Naszej Menedżerki, której droga do kariery w COLWAY zwieńczona ostatnim artykułem w:

123

zaczęła się tak samo, jak wielu z Pań – użytkowniczek naszych kosmetyków…  Klikając >>>TUTAJ<<<

 

Setki dotychczasowych „tylko” konsumentów produktów COLWAY, słysząc od lat o tych mitycznych Listopadach, przyłączają się wreszcie któregoś z nich do grona propagatorów tej Marki. 

I… fenomen powtarza się po raz kolejny.

W najgorszym z tych scenariuszy beneficjenci Listopada zaopatrują się po dobrych, hurtowych cenach w artykuły, jakie nabyliby i tak, a do tego inkasują słynne listopadowe Gratisy od COLWAY (w tym roku za aż 1800 zł!). Jest to więc dla każdego inwestycja całkowicie bezpieczna. Potem je odsprzedają z większą lub mniejszą marżą. Często jednak powodują, że ich środowisko też chce skorzystać z takiej okazji, co przy wykorzystaniu mechanizmów systemowych COLWAY przynosi im już dość atrakcyjne zarobki. Wreszcie każdego roku przychodzą do COLWAY w Listopadzie i tacy, których przykład i działania propagujące poruszają prawdziwą lawinę. Zaś jej efekty finansowe - co tu ukrywać - mogą diametralnie odmienić Twoje Czytelniku życie.
Co zresztą nie jeden raz miało u nas miejsce, a ludzie, którzy tego dostąpili mają przeważnie ciągle aktywny udział w naszej społeczności i są swobodnie dostępni. Dają chętnie świadectwo temu, jak zdecydowanie warto spróbować z COLWAY – właśnie w Listopadzie!


Czy jesteś klientem COLWAY?

Czy jesteś użytkownikiem naszych – wybijających się – przyznaj to, ponad ogromną przecież ofertę rynkową produktów? 

Jeżeli tak, to rozważ, prosimy: czy to nie jest Twój Listopad z COLWAY? Stracić nie sposób, czego poprzednie 15 takich Akcji rok po roku, w tym samym schemacie – dowiodło w sposób niezbity.

COLWAY to uznana Marka, a więc identyfikacji z nią na pewno się nie powstydzisz. Posłuchaj naszych historii, które Cię może urzekną. O ludziach Pasji, którzy współtworząc tę Markę, nie jeden raz wyprzedzili świat. O polskiej szkole biochemii białek, czyli naszej rodzimej zaradności i wynalazczości. Ale także o społeczności, która z tych osiągnięć nauczyła się czerpać i wykształciła przy tym wartości, jakie mogą okazać się bliskie Twoim! Przyjrzyj się czy COLWAY nie jest aby miejscem, w którym możesz się dobrze poczuć, odnaleźć i realizować?Tylko w TYM miesiącu!

Listopad to jedyny miesiąc w roku, który otwiera szansę na dołączenie do solidnego Przedsięwzięcia na bardzo korzystnych warunkach. 

To solidna marka. Tysiące osób, w sposób bezstresowy dorabia sobie od 15-tu już lat w niezobowiązujących relacjach z COLWAY takie pieniądze, jakich akurat potrzebuje. Jakie dodatkowo uzupełniają ich domowy budżet. Cenią sobie one to, że przez te 15 lat nie zmieniliśmy niczego w zasadach współpracy z nimi. Tak właśnie COLWAY zapracował sobie na zaufanie. Kultowymi produktami i znaną stabilnością jako partner. Tak nasi Konsumenci zamieniali się w naszych ambasadorów. Najwięcej właśnie w Listopadzie.

Jesteśmy marką tak samo rozpoznawalną, jak biznes z nami jest przewidywalny. Jak przewidywalny jest wynik corocznej kampanii Listopad w COLWAY, w której zawsze, od lat – niezawodnie zyskuje każdy, kto się w nią aktywnie włączy.

Z tym że w naszych Listopadach już nie mówimy o „dorabianiu”. Tu pojawiają się bowiem wyjątkowe możliwości startu pionowego! Ci, którzy zaczynali karierę w COLWAY od listopadowej szarży – to nasi Menedżerowie z błyskawicznego awansu, którzy nie „dorabiają”, a zarabiają. I to sumy, jakimi nikt by nie pogardził.


Wygrywają wszyscy!

Taka jest bowiem idea Listopada w COLWAY: podzielić się jak największymi zyskami z tej akcji – z jak największą ilością osób, które po przełamaniu początkowej nieufności, lawinowo powiększają grupę beneficjentów budując kolejne „kumulacje”. 

Przy czym jednak, gdybyśmy chcieli porównać Listopad w COLWAY do gry w LOTTO z właśnie silną kumulacją (często takie porównania słyszano), to trzeba powiedzieć, że nasz System wypłat - „szóstki” (przynajmniej za sam Listopad) niestety nie przewiduje.
Oczywiście nie przewiduje, jeśli nie bierzemy pod uwagę przyszłych zarobków w zapoczątkowanych tak karierach liderskich.

Ale uwaga! Jest bardzo dobra „listopadowa” wiadomość. Nasi Szanowni (dotychczas tylko) Klienci! Tak, jak nie zawiodły Was nasze Produkty, tak samo odważnych spośród Was z pewnością nie zawiedzie nasz Listopad w COLWAY! Trzymając się bowiem konsekwentnie porównania do gier liczbowych – „czwórka” czeka tu na praktycznie wszystkich! Na bardzo wielu czeka „czwórka systemowa”, czyli zarobki rzędu już tysięcy złotych. „Piątek” padnie też niemało. Wśród nich również te tzw. „systemowe”, czyli płacące wygraną po wielokroć. Tak jest u nas co roku. Czynią to kumulacje. Ale nie w kolekturze LOTTO, lecz w kampanii Listopad w COLWAY.

Dodając do tego marże i Gratisy za 1800 zł – to może być bardzo dobry miesiąc na decyzję przyłączenia się wreszcie do nas – Szanowny (tylko) Konsumencie dotąd produktów COLWAY!

Ile można stracić? Praktycznie się to nie zdarza. Zbyt tanio nabywa się bowiem w Listopadzie (licząc z Gratisami za 1800 zł) tzw. Pakiet listopadowy. A jaka jest wartość produktów COLWAY w tzw. „drugim obiegu” widać na aukcjach internetowych. Imponująca. Przy czym już, już niebawem wskutek wprowadzanych regulacji i tamta wartość jeszcze wzrośnie.

Ile można zyskać? Mnóstwo! Gdyby posłużyć się językiem reklamy sprzedawców inwestycji, to stopa zwrotu sięgnąć może „nawet 1080% w skali roku”. Bezspornie Pakiet listopadowy COLWAY jest najkorzystniejszą z inwestycji w R.P. anno 2019!


Gdzie uzyskać wiedzę i praktyczną pomoc?

Jeśli jesteś naszym Konsumentem, to porozmawiaj o Listopadzie w COLWAY z osobą, która Cię zaopatruje. 

 

Informator Listopadowy możesz pobrać >>TUTAJ<< lub w zakładce WYDARZENIA.

 

inf

Możesz także zarejestrować się w Systemie COLWAY (nie powoduje to nigdy żadnych zobowiązań), co pozwoli Ci docierać do naszych mediów, a tym samym szerszych informacji.


KOMUNIKATY

Wraca (i drożeje) Odżywka Zagęszczająca Włosy

(materiał opublikowany 31 października 2019)W Listopadzie WRÓCIŁA długo wyczekiwana Odżywka Zagęszczająca Włosy. Wszyscy, którzy śledzili ciekawe koleje produktów, jakie stworzył dla nas dr Krzysztof Słoń – wiedzą, iż w listopadzie zjedzie do Koleczkowa już zupełnie inna Odżywka. Tylko idea wykorzystania mikronizowanej diosminy, nazwa, opakowanie i nieliczne wspólne składniki - łączyć będą ten kosmetyk włosowy z jego colwayowym archetypem.

Takie koleje rzeczy. Zmiany te wiążą się z podwyżką ceny, która wejdzie od razu z pierwszą partią „nowej” Odżywki w formulacji opracowanej przez laboratorium IOC. Tak, tak… to samo, w którym wyizolowano hydroksyprolinę roślinną w postaci aktywnej! Ale także to samo, w którym powstał obecny Szampon Zagęszczający Włosy. Kto już używał Szamponu obecnego – ten natychmiast pojmie skąd podwyżka ceny Odżywki, ale także ją łatwo zaakceptuje. Różnica w jakości będzie postrzegalna natychmiast!


Reguły sprzedaży w Internecie, ceny eksponowane w ofercie publicznej oraz statut autoryzowanych przez COLWAY sklepów menedżerskich

Komunikaty wprowadzające niezwykle ważne, długo oczekiwane reguły - zapowiadamy od kilku miesięcy i… nie ogłaszamy ich, aby nie wylać dziecka z kąpielą, co oznacza po prostu, że z rozmaitych powodów ciągle nie jesteśmy do tego dość radykalnego kroku przygotowani tak perfekcyjnie, jak być musimy, aby szkody nie były większe od korzyści. Jeżeli jednak wszystkie utrudnienia zostaną usunięte, to nawet Listopad w COLWAY nie będzie przeszkodą do ogłoszenia tych zmian! 

 


Wybrane fragmenty Aktualności październikowych:

 

Zobaczcie jak następuje PRZEŁOM! Przeżyjmy to jeszcze raz!

Po tygodniu, jaki upłynął od dorocznego, jesiennego zjazdu COLWAY w Jachrance 12/13.12.2019 – nie mamy już najmniejszych wątpliwości, że była to Konferencja Przełomowa i największe wydarzenie społeczne w naszej Sieci od lat co najmniej czterech!

- nowa fala potężnej Energii!
- entuzjazm i pozytywne emocje!
- COLWAY znowu kształtuje trendy!
- powroty, koncepcje i konsensusy!
- REWELACJE, RELACJE i ROZWÓJ

Obejrzyjcie najkrótszą migawkę z tych ważnych dni!
Przeżyjmy to jeszcze raz!

 


COLWAY Dziękuje:

Producentom za innowacyjność, wynalazczość, lojalność i Pasję! Liderom za pragmatyzm i powrót do głównego nurtu.
„Świeżo mianowanemu dowódcy działań marketingowych” - za powrót do nas! Zaś naszemu głównodowodzącemu - za niezłomność ducha, konsekwencję i zmysł strategiczny!
Wszystkim, którzy pracowali na Sukces ostatnich tygodni – za kompetencje, zaangażowanie i umiejętność koordynacji!

Wszystkim, którzy zrozumieli gdzie jest nasze miejsce, źródło siły i klucz do przyszłości – za mądrość i zgodność wyborów!

Obejrzyjcie też migawki filmowe o sensacyjnych nowościach produktowych:

https://www.youtube.com/watch?v=PjCVlLxiyv4

https://www.youtube.com/watch?v=xGdf8eoM2wQ

Od tej chwili wszystkie ręce na pokład, cała para w tłoki – a Nowa Energia w Akcję Listopad w COLWAY!!!

„po owocach poznacie ich…”
COLWAY był, jest i będzie WIELKI!


Konferencja Przełomu przyniosła jeszcze jedną Rewelację!

(materiał opublikowany 18 października 2019 r - uzupełniony 21.10.19)Zapoznajcie się z roboczym projektem ulotki wewnętrznej Blue Diamond Spectrum, a tutaj można pobrać prezentację tego produktu zapowiedzianego w Jachrance.

Ampułki uzupełnią już niebawem rodzącą się w taki sposób nową serię wyjątkowych kosmetyków (więcej o niej na: www.niebieskidiament.pl).

Nazwę SPECTRUM uzasadnia to, że ich działanie będzie zaiste spektralne. Nie spotyka się na rynku (a szczególnie w tak dostępnej cenie) ampułek o funkcjonalności kosmetycznej tak szerokiej! Przyczyny tego są oczywiste: ograniczona bardzo małą pojemnością możliwość wypełnienia składu efektywnymi substancjami aktywnymi. Nie stanowiło to jednak przeszkody dla Piotra Pakuły – żywej legendy oraz części historii naszej Organizacji. Mecenasa eksperymentów biochemicznych o sensacyjnych rezultatach i człowieka prawdziwej Pasji!


SPECTRUM także dlatego, że w ampułkach autorstwa Piotra „zaklęte” zostało wszystko niemal, co dziś COLWAY ma najlepsze! Włącznie z po raz pierwszy w dziejach użytym w kosmetologii substancyjnej – transdermalnym peptydem terapeutycznym – lunazyną!

Zaś dla tych, którzy nie lubią aż tak patetycznych zapowiedzi – lżejsza forma reklamy naszej najnowszej REWELACJI:

W naszej ofercie od Listopada, miesiąca, którego nazwę nie bez powodu piszemy od lat z wielkiej litery.
https://colway.pl/produkty/blue-diamond-spectrum


Znakomite wieści zlatują się jedna za drugą!

(informacje są sensacyjne i z ostatniej chwili, a mimo to wypierane z pierwszych szpalt przez jeszcze lepsze – opublikowano 21 października 2019)

To już rzeczywiście najprawdziwszy Przełom Przyjaciele COLWAY! Fantastyczne newsy sypią się ze wszystkich stron jak z rogu obfitości. Musimy je aż dawkować powoli. Dzisiaj jeszcze tylko „azjatyckie”. 12 lat dobijaliśmy się o rejestrację Kolagenu Naturalnego w Chinach. Jeszcze nie obwieszczamy triumfu, bo jeszcze czekamy na uprawomocnienie decyzji, ale … składamy już kolejne wnioski. Ośmiela nas do tego sprawnie, jak nigdy posuwający się proces oraz… Umowa o Współpracy jaką podpisaliśmy w tych godzinach dosłownie z naszym Reprezentantem w ChRL (szczegóły w odpowiednim czasie), który specjalnie w tym celu pofatygował się do Koleczkowa!

A jako że kiedy zlatują się dobre wieści – to całymi stadami, niemalże w drzwiach Chińczycy minęli się z Wietnamczykami.


Być może siedziba naszego „starego”, zasłużonego kontrahenta z Hanoi – spółki skarbu państwa Baniphar - nie robi oszałamiającego wrażenia…

Podobnie zresztą jak skromnie prezentująca się na zdjęciu delegacja w osobach:

Nguyễn Quang Bang – dyrektor generalny
Ngo Thi Hien - z-ca dyr. ds. marketingu
Van Thi Ngoc Hai - Menedżer COLWAY i … m.in. architekt lukratywnego wietnamskiego kontraktu firmy „Ziaja”.

Ale … zapachniało dużymi interesami. Zaś zyski COLWAY w Azji, oznaczają także większe możliwości wsparcia Organizacji polskiej. To również szansa na biznes marzeń – wymianę barterową naszych drogich, świetnych kosmetyków na ich również znakomite, ale tanie suplementy.

Co przywiodło sztab Banipharu do Koleczkowa? Po nastu latach interesów stałych, ale nie oszołamiających kwotami ich obrotów?

Chất lượng, độ tin cậy và bảo mật – napisał dyrektor Quang. Jakość (produktów), rzetelność (w relacjach), bezpieczeństwo (kontraktu).

Wietnamczycy. Hmmm…Dostrzegli z Hanoi w COLWAY rzetelność i bezpieczeństwo, a np. u nas - co poniektórym sie w te cechy, na pewien czas ,,zwątpiło". I co tam w Wietnamie? Chcą kupować prawie wszystkie nasze nowości! Pod rozwagę Drodzy Przyjaciele. I … trzymajcie kciuki.


(komunikat organizacyjny – opublikowany 16 października 2019)


Szanowni Czytelnicy Aktualności COLWAY!

Z dniem dzisiejszym inaugurujemy (w innym miejscu) nowe łamy. AKTUALNOŚCI WEWNĘTRZNE, przeznaczonye na publikacje treści adresowanych już tylko do naszych partnerów handlowych.

Aktualności te, tutaj - które znacie - redagowane będą przez Zespół oraz osoby z nim współpracujące. AKTUALNOSCI WEWNĘTRZNE - to będzie odtąd medium wypełniane treściami i zarządzane głównie przez twórcę Aktualności COLWAY, przetrwały - co warto przypomnieć - ponad 15 lat!
Oczywiście wszystkim Menedżerom COLWAY zalecamy ich lekturę w wersji „tamtej” – za bramą hasła dostępowego. Jak się domyślacie, już sama ta zmiana uczyni je dla Was znacznie ciekawszymi!

Zespół Redakcyjny
COLWAY

 

 

Co wydarzyło się w Jachrance na Konferencji COLWAY 2019?

(materiał opublikowany 16 października 2019)

Wiele niezwykłych , lecz najważniejszą była prawdziwa eksplozja Entuzjazmu takiego, jakiego w naszej Organizacji nie widziano od kilku lat.

 

Film spontaniczny złożony  ekspresowo dzięki uprzejmości: Eweliny Bednarskiej, Bogumiły Kaczorowskiej i Krystyny Derbin. Dziękujemy!

Czy jest to już prawdziwy pożar entuzjazmu, jaki powodował nieraz w długiej historii COLWAY zdarzenia również marketingowo legendarne? O tym się dopiero przekonamy, ale pierwsze odpowiedzi na to pytanie padną już wkrótce, bo na finiszu corocznej „kampanii cudów” , jaką był zawsze i może być raz jeszcze zbliżający się wielkimi krokami Listopad w COLWAY.

Przedstawione (a zapowiedziane) Rewelacje - wywołały zachwyt zgromadzonych.

O pierwszej prezentowanej Nowości – ampułkach Blue Diamond Spectrum – brawurowo zaprezentowanych przez Piotra Pakułę i Paulinę Michalską pisać będziemy jeszcze wiele.

Kolagen VEGE – absolutną sensację nie tylko produktową, ale także naukową – już zaczynamy przedstawiać w naszych mediach. Wydarzyła się rzecz wielka. Na miarę COLWAY, w pryzmacie całej, naszej „kolagenowej” historii. Kto pojmie potencjał tego odkrycia i stworzonego natychmiast na jego bazie dermokosmetyku, który wyznacza nam nowe kierunki działań, ale i znakomicie wpisuje się w coraz silniejszy trend konsumencki wege – ten zarobi z COLWAY pieniądze bynajmniej nie jednorazowe…
Jest to bowiem produkt, o który natychmiast będą chcieli uzupełnić swoją ofertę wszyscy rodzimi sprzedawcy kosmetyków wegańskich. Wszyscy!

Jeżeli przekaz informacji czym on jest, będzie właściwy i profesjonalnie kierowany, to colwayowcy z wyobraźnią i kompetencjami mogą śmiało słowo „wszyscy” rozszerzyć na wiele krajów i rynków.

Znajdą się wśród dystrybuujących asortyment dla wegan i wegetarian również liczni tacy, którzy dotąd produktami kosmetycznymi w ogóle nie handlowali, a od poznania historii powstania i właściwości Kolagenu VEGE – zaczną.

Sobotnie bloki konferencyjne tradycyjnie kończyło silnie emocjonalne - i tak samo odebrane - przemówienie Jarosława Zycha  oraz prezentacja Korzyści, jakie przyniesie beneficjentom coroczna, słynna już Akcja, skierowana ku wszystkim tym, którzy zachcą tylko teraz - przystąpić do COLWAY od razu w randze profitowej, czyli menedżerskiej. Taka możliwość, jak wiadomo niezmiennie od 15 lat, pojawia się tylko raz w roku. W colwayowym Listopadzie!
W bonusie dla tych, którzy dotąd pozostawali naszymi Klientami, ale wreszcie znudzi im się wychwalanie tego asortymentu za darmo – więc odważą się w końcu na przyjęcie statusu przedstawicielskiego, a przy okazji na uzyskanie wiecznego już dostępu do cen hurtowych – w tym roku COLWAY wręcza Produkty o wartości katalogowej ok 1800 złotych! Hojnie!

Podsumowanie:
Konferencja w Jachrance została bardzo wysoko oceniona przez jej uczestników również pod względem merytorycznym. Podkreślano spójność , jakie niosła i przekonywujący ich przekaz. Poziom wykładów, nienaganną organizację i dbałość nawet o detale. Tradycyjnie mnóstwo komplementów zebrała Załoga z Koleczkowa. Nie pamiętamy już kiedy po masowej imprezie COLWAY napłynęło do nas aż tyle gratulacji, ciepłych słów, a nawet deklaracji ambitnych w ich celach działań!

Chcemy jednak tym samym zrewanżować się Uczestnikom. Byliście tym razem Wspaniali! Wpisujący się w komponowane klimaty i współtworzący je w znacznym stopniu. Potrafiący docenić i zbierający słowa uznania prelegentów, którzy nie jedną już publiczność poznali.

A Wasze kilkukrotne i długo nie milknące brawa na stojąco były najlepszym dowodem na to, że wszystko co tu napisaliśmy, to szczera prawda.
Ryszard Armanowski jest znowu z nami!

Niespodzianką Konferencji 2019 był wielki come back Ryszarda Armanowskiego.

Networker z 20 -to letnim stażem, zapamiętany w COLWAY przede wszystkim, jako powszechnie lubiany i skuteczny trener podstaw biznesu, a także twórca narzędzi marketingowych - opuścił nas 5 lat temu, dla imponującego awansu, jakim niewątpliwie był angaż na funkcję dyrektora sprzedaży w najliczniejszej polskiej organizacji marketingu sieciowego FM Group.
Wraca do nas, jak sam mówi, nie dla wyższych zarobków, lecz z ogromnego sentymentu. Wraca bogatszy o bezcenne doświadczenia, w tym również na rynkach zagranicznych, jako że Ryszard nie zajmował się przez ostatnie lata tylko zarządzaniem. Ma na koncie znaczące sukcesy w kreowaniu produktów i popytu na nie. Oparte o tworzenie systemów pracy i metodyki ich duplikacji, również poprzez media społecznościowe.
Wraca pewny tego, co może i co chce do COLWAY wnieść, a przede wszystkim znający, jak żaden inny wśród coachów tej branży wszystkie zarówno atrybuty, jak i słabsze punkty naszej firmy.

Co mówiono o najnowszym wzmocnieniu kadrowym COLWAY w kuluarach Konferencji i na obfitującym wreszcie w wiele konstruktywnych i biznesowo futurystycznych rozmów bankiecie? Gdzie Ryszard został ciepło przyjęty przez starych znajomych, a z życzliwym zainteresowaniem przez tych, którzy słuchali go po raz pierwszy? Same dobre rzeczy tam mówiono.

Także dlatego, że Ryszard Armanowski współpracując z COLWAY już w latach 2010 – 2014, dał się poznać jako pracowity i cierpliwy nauczyciel kanonicznych elementów naszego biznesu, który nigdy nie wzbudzał najmniejszych kontrowersji, krytyki ani nawet dyskusji co do metod dydaktycznych, czy celowości tego, co pomagał wdrażać w strukturach COLWAY.
Profesjonalista równie kompetentny co skromny, swoimi prezentacjami, z których drugą prowadził w duecie z Pauliną Michalską - zrobił na słuchaczach, w najlepszym tego określenia znaczeniu – bardzo dobre wrażenie.

Od czego zaczął „urzędowanie”? Od zarysowania swoich pierwszych koncepcji na edukację „niebieskich”, od pomysłów na wsparcie narzędziowe, a przede wszystkim na tworzenie zrębów metodyki naszych dalszych działań, którym przyświecać ma najważniejszy z Celów artykułowanych na tej Konferencji – ROZWÓJ. Ryszard Armanowski to fachowiec, który zawsze dobrze się czuł w COLWAY i który … pasuje do nas jak ulał. Wszyscy wiążemy z jego osobą duże nadzieje!

 

O naszej najnowszej sensacji cz.1

(materiał opublikowany 14 października 2019 r)

12 października 2019 na Konferencji zorganizowanej w hotelu Windsor w Jachrance przedstawiony został pierwszy na świecie, a stworzony przez polskich biochemików roślinny analog białka kolagenowego!

Zebranym tam przedsiębiorcom, specjalizującym się w dystrybucji dermokosmetycznych żeli kolagenowych, przy udziale przedstawicieli świata medycyny i biologii, pokazano substytut kolagenu stworzony w Polsce – w 100% z aminokwasów roślinnych.

Jest to światowego kalibru sensacja naukowa, przede wszystkim biotechnologiczna.

Kluczem do tego osiągnięcia było wyizolowanie na przełomie 2018/2019 roku po raz pierwszy w dziejach ze ścian komórek alg zielenicowych (Chlorella vulgaris) najważniejszego spośród aminokwasów – hydroksyproliny.

Nauka najpierw długo uważała, że cząsteczka ta nie występuje w przyrodzie nigdzie poza organizmami wyższymi (kręgowcami), gdzie pełni kluczową również dla ssaków, w tym ludzi – rolę polegającą na wieńczeniu procesów narodzin molekuł kolagenu. Nazywany jest on nie bez powodu „królem białek”. W istocie przez całe nasze życie dosłownie pływamy w rzece kolagenu, z którego głównie zbudowana jest tkanka łączna, spajająca wszystkie najważniejsze ludzkie organy. Występuje w chrząstkach, kościach, tętnicach, gałce ocznej i to on głównie odpowiada za to, w jakim wieku zaczynamy się biologicznie starzeć, co najlepiej widać po skórze, której aż 70 % białek, to również kolagen. Mało kto z nas wie, iż to kondycja właśnie matrycy kolagenowej jest wyznacznikiem naszego zdrowia i długości życia, znacznie nawet ważniejszym niż kod genetyczny.

Jeżeli nie istnieje w Wszechświecie inna forma życia, niż oparta na białku, zbudowanym jak wiemy z aminokwasów, to w świetle ostatnich odkryć naukowych - za substancję którą można uznać za kluczową na Ziemi - można uznać właśnie hydroksyprolinę.

Botanika stwierdziła bowiem jeszcze w XX wieku, że dość prosty, niepozorny związek C₅H₉NO₃ znajduje się jednak wszędzie tam, gdzie mówimy o życiu białkowym. Jest już w najprymitywniejszych organizmach jednokomórkowych, z których jednak w żaden sposób nie da się go wyizolować, z powodu niemożności (w sensie biologicznym oczywiście) rozerwania wiązań glikozylowych, jakie mogłyby grać w reklamach kleju doskonałego! Ponieważ stosująca ów „klej” hydroksyprolina każdorazowo „wybierała śmierć z rąk badających”, poprzez rozerwanie jej związku (C₅H₉NO₃) nad kapitulację, czyli rozbicie formacji „czwórkowych” (Hyp)4, jakie tworzy, bądź oddzielenie tych czteroaminowych, „bohaterskich” drużyn od ścianek komórek, których bronią w sposób tak heroiczny i nieczęsto spotykany w przyrodzie!

Tak więc przez wiele lat ten niezwykły aminokwas był dla botaników i biochemików jak … yeti. Wszyscy wiedzieli, że istnieje, lecz nikt go nie widział pod mikroskopem w formie innej, niż np. taka: Ser-Hyp-Hyp-Hyp-Hyp-Lys - gdzie pierwszy z lewej aminokwas, to serycyna, pierwszy z prawej, to lizyna, a „centrum” to dzielna „czwórka” hydroksyprolin (Hyp)4.

Ser-Hyp-Hyp-Hyp-Hyp-Lys

/szereg aminokwasowy ekstensyny – dotąd uznawany za niemożliwy do rozdzielenia tak, aby poszczególne Hyp zachować mogły aktywność biologiczną/

 

Takie „szóstki” lub większe mikropeptydy dla porządku nazwano ekstensynami (chemicy mówią też na nie czasami żartobliwie „sekstensyny”). Nie było żartów już jednak w wyścigu, jaki zaczął się z udziałem laboratoriów światowych koncernów o wyestraktowanie (Hyp)1. Bowiem producenci kosmetyków i aminokwasowych odżywek oraz suplementów diety zorientowali się rychło, że odkrycie metody izolowania nie ekstensyny, lecz (Hyp)1 – stricte hydroksyproliny może okazać się prawdziwą żyłą złota!

Dlaczego? Naukowcy postrzegli szybko analogię pomiędzy „zachowaniami” tego aminokwasu, na każdym etapie ewolucyjnym organizmów, w których komórkach on występuje. Hydroksyprolina zaczęła być postrzegana jako substancja tak bardzo ważna, kiedy oczywistym się stało, że potrzebują jej absolutnie wszystkie organizmy! Tak samo najprymitywniejsze jednokomórkowce, czy glony, jak my – ludzie stojący na szczycie drabiny ewolucji gatunków.

Czy więc budując i chroniąc ścianki komórek roślin, czy też „dopasowując się funkcyjnie” do procesów tak nieprawdopodobnie złożonych i od zawsze fascynujących naukowców, jak kolagenogenezy - których ciągły i nie zakłócony przebieg warunkuje zdrowie każdego z nas - to z biologicznego punktu widzenia, hydroksyprolina odgrywa tę samą absolutnie główną rolę w największym z spektakli, którego tytuł to… Życie.

Dlatego odkrycie przez Polaków metody ekstrakcji hydroksyproliny wraz z bardzo praktycznym od razu jej wykorzystaniem, jest rzeczą wielką.

Potencjał wykorzystania tego wynalazku jawi się bowiem ogromny (..)

 

                                                                                                                               c.d.n

Jarosław Zych

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Strona colway.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem