Kiedy w drugiej połowie lat 80. XX wieku w zaciszu laboratorium trwały prace nad klonowaniem fragmentu DNA z liścieni soi, nikt nie przypuszczał, że już niebawem dokonane zostanie odkrycie na miarę znalezienia mitycznego Złotego Graala. W 1987 r. światu przedstawiono bowiem lunazynę – jedno z najbardziej niezwykłych białek, jakie „wynalazła” natura i kluczowy składnik LunaCol – suplementu diety COLWAY.
Przygodę z lunazyną warto zacząć od obejrzenia materiału filmowego, w którym twórca polskiej metody pozyskiwania lunazyny Filip Porzucek przedstawia działanie białka.
Poniżej znajdują się artykuły o lunazynie:
Kiedy w drugiej połowie lat 80. XX wieku w zaciszu laboratorium trwały prace nad klonowaniem fragmentu DNA z liścieni soi, nikt nie przypuszczał, że już niebawem dokonane zostanie odkrycie na miarę znalezienia mitycznego Złotego Graala. (…)
Czym jest lunazyna – czytaj więcej
LunaCol – jest pierwszym w Europie ogólnodostępnym preparatem, jaki zawiera lunazynę – unikalnie występujące w przyrodzie białko, które budzi nadzieje ludzkości na przełom w wielu dziedzinach nauki, będące zarazem pierwszym poznanym pokarmem epigenetycznym. (…)
Lunacol – suplement diety z lunazyną – czytaj więcej
Słyszeliście już może o epigenetyce? Nieco trudne słowo, ale w istocie to rzecz prosta jak wszystko, co pochodzi od natury. Epigenetyki nie wymyślili ludzie. Jest częścią biologii i ewolucji, prawdopodobnie niewiele młodszą od dziedziczności (…)
Niezwykła historia polskiej lunazyny – część 1
Zdarzenia takiej rangi, jak opracowanie autorskiej metody pozyskiwania białka, które jest pierwszym opisanym pokarmem epigenetycznym i zarazem peptydem terapeutycznym o tak wielkich możliwościach, jakie posiada lunazyna (…)
Niezwykła historia polskiej lunazyny – część 2
(…) „jak taki naukowiec który wymyślił lunazynę, dał prawo na wyłączność tylko COLWAY, a nie sprzedał firmom farmaceutycznym tego patentu, takiej np.: wrocławskiej firmie typu HascoLek albo Polfarma, Adamed, etc.?” (…)
Na konferencji COLWAY wystąpił również niekwestionowany autorytet z dziedziny onkologii prof. Krzysztof Warzocha:
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem o Lunacolu (PDF do pobrania – kliknij tutaj)