Strona główna - Szampon Zagęszczający Włosy COLWAY – to naprawdę działa!

Szampon Zagęszczający Włosy COLWAY – to naprawdę działa!

colway szamon zageszczajacy wlosy

Wypadanie włosów to poważny problem. Osobie z rzednącą czupryną rynek oferował najczęściej produkty jedynie wzmacniające te włosy, które jeszcze zostały na głowie. Niektóre kosmetyki potrafiły też zapobiegać dalszej utracie włosów. Aż pojawił się Szampon Zagęszczający Włosy COLWAY, a wraz z nim – możliwość pobudzania porostu nowych włosów. Z dumą informujemy, że właściwości naszego szamponu potwierdzone zostały pozytywnymi wynikami badań aplikacyjnych!

 

Wynalazcą naszego Szamponu Zagęszczającego Włosy, a także komplementarnej do niego Odżywki Zagęszczającej Włosy jest dr Krzysztof Słoń – chemik i innowator. Szampon został opracowany po niezwykle owocnej pogawędce doktora z Jarosławem Zychem, Prezesem COLWAY, która miała miejsce w połowie drugiej dekady XXI wieku (więcej informacji tutaj). I oto powstał produkt zawierający coś więcej niż tylko szereg starannie wybranych składników – w jego recepturze znajdziecie również patentowany środek stymulujący porost włosów.

Patent sam w sobie jest gwarancją, w przypadku naszego szamponu – jego (udowodnionej już) skuteczności. Skuteczność tę – w postaci rzeczywistego pobudzania aktywności cebulek włosowych – potwierdziły badania, którym poddano nasz kosmetyk.

 

badania aplikacyjne colway szampon zageszczajacy

Co wynika z badań szamponu COLWAY?

Były to badania aplikacyjne, przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną w renomowanym, akredytowanym laboratorium badawczym JS Hamilton Poland. Potwierdziły, że nasz kosmetyk jest bardzo dobrze tolerowany przez każdy typ skóry głowy. U żadnego z użytkowników nie doszło do podrażnienia ani do przesuszenia skóry głowy. Wszyscy uczestnicy badania potwierdzili natomiast, że szampon łagodnie myje i pielęgnuje skórę głowy, wzmacnia i wygładza włosy oraz ogranicza ich wypadanie i sprawia, że nie elektryzują się. Pełne wyniki badania znajdują się w tabeli na końcu tego artykułu.

Z całą odpowiedzialnością możemy więc napisać, że nasz szampon jest znakomity! Wiemy też, że jest jedynym na świecie z tak zaawansowaną bioformułą.

Ponieważ jednak tego, co najważniejsze, zazwyczaj nie widać na pierwszy rzut oka, dlatego…

szampon colway skladniki

Zajrzyjmy do składu Szamponu Zagęszczającego Włosy COLWAY

Kluczowe składniki, które znajdują się w naszym produkcie, to diosmina, olej z owoców rokitnika, ekstrakt z lipy srebrzystej, ekstrakt z amarantusa i kolagen. Poza nimi są też inne bioaktywne molekuły, w tym witamina E. Mając choćby tylko minimalną wiedzę na temat działania bioaktywnych substancji, można sobie wyobrazić, jak efektywnie będzie nasz kosmetyk działał. Wyniki badań aplikacyjnych potwierdziły, że wyobrażenie to poparte zostaje faktami, które da się zaobserwować na skórze głowy – niedługo po rozpoczęciu stosowania naszego Szamponu Zagęszczającego Włosy. Dzieje się tak, gdyż składnikiem, który odgrywa główną rolę w zapewnianiu właściwości tego produktu, jest diosmina. To naturalny, rozpowszechniony w przyrodzie związek, który znajduje się w wielu roślinach. Ponieważ należy do grupy flawonoidów, zatem z natury swej wykazuje znakomitą aktywność antoksydacyjną, chroniąc przed wolnymi rodnikami.

Jednak diosmina ma jeszcze inną właściwość, nadzwyczaj przydatną dla zachowania bujności czupryny, mianowicie powoduje skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych docierających do brodawki włosowej. Dzięki temu w naturalny sposób niejako wymusza przyspieszenie przepływu krwi w tym obszarze. A ponieważ tam, gdzie krew krąży szybciej, sprawniej docierają tlen i składniki odżywcze oraz odbierane są dwutlenek węgla i metaboliczne toksyny, dlatego też brodawka włosowa szybko uzyskuje składniki, które są jej potrzebne do podjęcia i utrzymania bioaktywności skutkującej porostem włosów.

 

Dlaczego zmikronizowana diosmina?

W naszym szamponie diosmina znajduje się w formie zmikronizowanej, co oznacza, że jest dostępna w postaci bardzo małych cząstek – mają one wielkość poniżej 5 mikronów. Dzięki temu są efektywnie wchłaniane w miejscu zaaplikowania oraz docierają i działają tam, gdzie dotrzeć i działać powinny, czyli do mieszka włosowego. Mikronizacja powoduje też, że mniejsze cząsteczki diosminy mają większe szanse na pozostanie w sąsiedztwie cebulek włosowych na dłużej niż tylko podczas kilkudziesięciu sekund przypadających na mycie włosów, ponieważ mogą uniknąć spłukania wodą, lokując się w zagłębieniach i nierównościach znajdujących się na skórze głowy. W rezultacie mogą więc stymulować krążenie krwi we włośniczkach brodawki włosa znacznie dłużej. Dłużej oznacza tutaj – dosłownie – do następnego mycia włosów.

 

Jaka jest rola pozostałych składników szamponu COLWAY?

Rola ta jest arcyważna, gdyż włosy najlepiej rosną wtedy, kiedy do cebulki dostarczane są w odpowiedniej jakości i ilości składniki budulcowe, a sama skóra głowy jest zdrowa. Elementy niezbędne do wzrostu i budowy włosa transportowane są do brodawki poprzez krew, ale można je również dostarczyć od strony skóry głowy – aplikując wraz z szamponem i wykorzystując mechanizm transportu transdermalnego. Skorzystaliśmy skwapliwie z tej sposobności, a lista korzyści, które stają się udziałem włosów i skóry głowy dzięki składnikom towarzyszącym zmikronizowanej diosminie w recepturze naszego Szamponu Zagęszczającego Włosy, jest imponująca.

Olej z owoców rokitnika dostarcza flawonoidów, karotenoidów, a także licznych witamin, w tym C, B, A oraz soli mineralnych i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wzmacnia włosy i przeciwdziała ich wypadaniu. Dodatkowo regeneruje włosy oraz nadaje im blask i sprężystość. Ekstrakt z amarantusa to źródło dużej ilości polisacharydów, protein, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także witaminy E. Działa antyoksydacyjnie, przez co stoi na straży witalności mieszków włosowych. Umożliwia też odbudowę ubytków w łodydze włosa, co ma niebagatelne znaczenie dla osób, którym zależy nie tylko na zagęszczeniu czupryny, ale również na utrzymaniu bądź przywróceniu dobrej kondycji włosów, które znajdują się na skórze głowy. Ponieważ zdrowie wynika z równowagi, dlatego też w szamponie znalazł się ekstrakt z lipy srebrzystej – naturalne rozwiązanie na ukojenie podrażnień skóry głowy, regulator wydzielania sebum, a także składnik przeciwzapalny, który idealnie nadaje się do włosów suchych, słabych i zniszczonych.

Ponieważ włos jest strukturą białkową, dlatego też nasz szampon zawiera kolagen. Jest on nośnikiem licznych aminokwasów, niezbędnych do budowy proteinowej konstrukcji włosów.

 

Jak działa Szampon Zagęszczający Włosy?

Przede wszystkim nasz kosmetyk rzeczywiście wzmacnia i poprawia strukturę włosów i czyni to na całej ich długości, zaczynając od cebulek. Wskutek tego włosy przestają wypadać. Z kolei dzięki przyspieszonemu krążeniu krwi uruchomione zostają mechanizmy służące zagęszczeniu czupryny, gdyż uaktywniają się uśpione cebulki włosowe. To – jak nietrudno sobie wyobrazić – poskutkuje wytworzeniem nowego włosa. Natomiast w cebulkach, które były aktywne, intensyfikują się biologiczne procesy sprzyjające wydłużaniu i wzmacnianiu łodyg włosów.

Dzięki aktywności zmikronizowanej diosminy i ilości składników aplikowanych na skórę głowy, wzrost włosów ulega przyspieszeniu. Skojarzona siła bioskładników zawartych w kosmetyku sprzyja też regeneracji włosów, co widać na pierwszy rzut oka, gdyż wraca ich blask, stają się bardziej wytrzymałe i gęste.

Pamiętajmy, że uroda włosów bardzo silnie zależy od właściwości skóry głowy. Nasz szampon powoduje, że jest ona wolna od podrażnień i z odpowiedniej jakości płaszczem hydrolipidowym, co przekłada się na dobre nawilżenie włosów. Jest też chroniona przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu zachowuje przypisaną jej naturalną sprawność. Wspomnijmy jeszcze, że ochrona antyoksydacyjna jest również ważna dla gęstości czupryny, ponieważ kiedy na organizm działa stres, zaczyna się wzmożone wypadanie włosów.

 

Szampon COLWAY tylko dla dorosłych?…

Nie; nasz Szampon Zagęszczający Włosy przygotowaliśmy z myślą o użytkownikach nastoletnich i dorosłych. Powód jest prosty: w obu grupach wiekowych pojawia się problem wypadania włosów – ze stresu, problemów hormonalnych, nieprawidłowości dietetycznych, zmian związanych z wiekiem… Aby uzyskać wymarzony efekt gęstej czupryny kosmetyk ten powinien być stosowany dwukrotnie w ciągu tygodnia. Taka częstotliwość używania zapewnia regularne zaopatrywanie cebulek włosowych w wymienione wyżej składniki i dzięki temu stymulacja tych struktur oraz wzrost włosów mogą przebiegać bez zakłóceń. Po 2-3 zastosowaniach włosów wypada mniej, a po 2-3 miesiącach pojawia się efekt zagęszczenia czupryny.

Uwaga: choć szampon COLWAY korzystnie wpływa na gęstość włosów, to sam nie jest zagęszczany. Jego niezbyt gęsta konsystencja jest optymalna, ponieważ tworzące produkt składniki zachowują wtedy maksimum biopotencjału odżywczego i stymulującego mieszki włosowe. Poza tym skórze głowy odpowiadają najbardziej produkty działające łagodnie i naturalnie – doskładanie tak, jak nasz Szampon Zagęszczający Włosy.

 

Na koniec jeszcze dobra rada: aby wzmocnić i uzupełnić jego działanie, zalecamy stosować szampon COLWAY wraz z naszą Odżywką Zagęszczającą Włosy. To idealnie uzupełniająca się para kosmetyków.

 

Efekty działania Szamponu Zagęszczającego Włosy% pozytywnych odpowiedzi
łagodne mycie i pielęgnacja włosów i skóry głowy100
skuteczne oczyszczenie włosów i skóry głowy100
przyspieszenie wzrostu włosów96
pobudzenie włosów do wzrostu
(wzrost ich ilości oraz pojawienie się u nasady czoła nowych włosów, tzw. „baby hair”)
92
wyhamowanie wypadania włosów100
zagęszczenie włosów92
zmniejszenie łamliwości włosów92
widoczne wzmocnienie włosów96
wzmocnienie włosów, dzięki czemu mniej wypadają100
regeneracja włosów – przywrócenie im blasku, zwiększenie ich gęstości i siły88
wrażenie nawilżonych włosów96
wrażenie odżywionych włosów92
włosy z połyskiem i błyszczące92
wzrost elastyczności i sprężystości włosów96
łagodny dla skóry głowy – brak podrażnień i uczuleń100
wzrost objętości włosów92
włosy nie elektryzują się100
wygładzenie włosów100
poprawa kondycji włosów92
łatwiejsze rozczesywanie włosów84

*Badania aplikacyjne przeprowadzone na grupie 25 osób przez okres 84 dni.
Badania wykonano w J.S. HAMILTON POLAND Sp. z o.o.

Newsletter

Zapisz się teraz

Kontynując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close