Strona główna - 193-nano-srebro-koloidalne

O CZĄSTKACH MNIEJSZYCH NIŻ BAKTERIE

„Wielki eksperyment, który ludzkość próbuje na sobie przeprowadzać, zwany medycyną, jeszcze się nie zakończył i w istocie – jak wszystkie ziemskie rzeczy – nigdy nie zostanie doprowadzony do doskonałego końca, gdyż jest to eksperyment, który zajmuje się najbardziej złożoną tajemnicą natury – życiem.”

Linn J. Boyd

Srebro koloidalne nazywa się „antybiotykiem natury”. Jest to srebro zawieszone w roztworze wody destylowanej. Srebro to silny, naturalny i uniwersalny środek profilaktyczny i antybiotyk. To naturalny środek odkażający oraz przeciwbakteryjny o szerokim zasięgu, który zabija bakterie, wirusy, pleśń, grzyby i pasożyty; w sumie ponad 650 patogenów czyli organizmów chorobotwórczych. 

To bezpieczny, naturalny środek, który nie zawiera wolnych rodników. Dawka koloidalnego srebra poprawia pracę układu immunologicznego, co w efekcie daje więcej energii, żywotności, powoduje szybsze zdrowienie i zmniejsza ilość toksyn w organizmie. 

Niedobór srebra 

Srebro, oprócz tego, że jest metalem szlachetnym, jest również pierwiastkiem śladowym, niezbędnym dla organizmu. Działanie śladowych ilości srebra ma naturę profilaktyczną czy też ochronną i pomagają wzmocnić system immunologiczny. W miarę starzenia się organizmu spada jego zdolność asymilowania srebra. Prowadzi to do niedoborów srebra i upośledza układ odpornościowy.

Upośledzenie systemu immunologicznego może prowadzić do chorób, takich jak przeziębienia, grypa, lub – co gorsze – nowotwór.

Koloidalne nano-srebro to jedyny bezpieczny sposób, w jaki można dodatkowo pozyskać srebro. Jest ono bioprzyswajalne, co sprawia, że wnika bezpośrednio do tkanek ciała. Minerały, a szczególnie pierwiastki śladowe, są dla organizmu ważniejsze niż witaminy, ponieważ bez ich obecności witaminy nie mogą być wykorzystywane. Badania wskazują na bezpośrednią zależność między niedoborami minerałów i witamin, a chorobami. Zwykle wybiera się minerały chelatowane, które jednak są wchłaniane tylko w 40-60%, podczas gdy minerały koloidalne w 98-100%. FDA (Food and Drug Administration – Wydział ds. Żywności i Leków) zatwierdził koloidalne srebro jako naturalny antybiotyk. Naturalnie zdrowy rozsądek podpowiada nam, że zawsze najlepiej jest szukać najmniej inwazyjnych metod leczenia, zanim sięgniemy po toksyczne leki. Tak więc, jeśli schorzenie czy infekcja nie wydają się zagrażać życiu, wypróbuj najpierw najmniej inwazyjną terapię. Pamiętasz pieczenie, kiedy skaleczenia i otarcia polewałeś jodyna? Au! Czasem leczenie jest gorsze niż choroba. Koloidalne srebro nie sprawia bólu.

Nasz najpotężniejszy pogromca zarazków 

British Medical Journal (12 maja 1917 r.) donosi, że koloidalne srebro błyskawicznie łagodzi stany zapalne i wspomaga gojenie ran. Autor artykułu Sir Malcolm Morris oznajmia, że koloidalne srebro wolne jest od mankamentów jakie charakteryzują inne preparaty srebra, a także, że ma wyraźne działanie uśmierzające ból, ponieważ w każdym jądrze komórkowym znajduje się cały zapis genetyczny, a potencjał leczenia na poziomie komórkowym jest ogromny.

Według Paula G. Aebersholda z Atomic Energy Commission:

„Twoje ciało może wydawać ci się takie samo jakie było rok temu, plus minus kilka funtów czy cali, ale… w ciągu jednego roku 98% starych atomów zastępowanych jest nowymi atomami, które wprowadzamy do naszego organizmu z powietrza, które wdychamy, z żywności, którą spożywamy i z wody, którą pijemy”.

 

Ze względu na silne działanie bakteriobójcze, koloidalne srebro okazało się wysoce skuteczne w zapobieganiu i leczeniu infekcji i chorób, łącznie z AIDS, gronkowcami i paciorkowcami. Jest zalecane jako środek wzmacniający w przypadku wybranych chorób, np. przeziębienia, środek do stosowania miejscowego w przypadku chorób skóry, środek odkażający wodę pitną, jak również środek odkażający do użytku w gospodarstwie domowym. Srebro ma zdolność dezaktywacji bakterii, ponieważ jest silnym katalizatorem w procesie utleniania, hamuje więc reprodukcję bakterii.

Oto niektóre z popularnych środków leczniczych otrzymane na bazie srebra i ich zastosowania: •Sulfadiazyna srebra (zakażenia bakteryjne i grzybicze, oparzenia), •Azotan srebra (odkażanie oczu u noworodków), •Jodek srebra (środek odkażający),

•Chlorek srebra (środek odkażający),

•Mleczan srebra (środek antyseptyczny i przeciwbólowy),

•Tlenek srebra (epilepsja i pląsawica),

•Pikrynian srebra (tricomoniasis i kandydoza),

•Metaliczne srebro w postaci koloidalnej (antybiotyk, itd.).

Najnowsze studia laboratoryjne wykazują, że srebro wspomaga również tworzenie się nowych komórek, zwiększając tempo gojenia się ran i kości. Stosując terapię srebrem można zregenerować całe fragmenty brakującej skóry.

Medycyna tradycyjna 

Medycyna chińska stosuje srebro do zwalczania zakażeń i chorób. Igły do akupunktury wkłuwa się wzdłuż meridianów ciała, aby stymulować energię Chi. Igły do akupunktury używane dziś najczęściej wykonuje się ze srebra ze względu na jego wspaniałą zdolność skutecznego przewodzenia ciepła i energii. Według Nakayamy w Acupuncture et Medecine chinoise w starożytności igły do akupunktury wykonywano z żółtych metali (Jang): złota, miedzi, itp., które działają stymulująco, ożywiająco, oraz z białych metali (Jin): srebra, chromu, cynku, itp., o działaniu uspokajającym, rozpraszającym.

W medycynie ayurwedyjskiej Indii srebro przepisuje się, aby podbudować siłę i żywotność organizmu. Srebro stosuje się, aby zwalczyć chroniczną gorączkę i słabość, leczyć zapalenie jelit, problemy z woreczkiem żółciowym, zgagę, nadmierne krwawienia menstruacyjne oraz zaburzenia czynności wątroby i śledziony. Lekarze ayurwedyjscy wykorzystywali właściwości lecznicze metali od tysięcy lat do oczyszczania i wzmacniania organizmu.

 „Złotą zasadą jest sprawdzać wszystko w świetle rozumu i doświadczenia, niezależnie od tego, od kogo to pochodzi.”

Mohandas Karamchand Mahatma Gandhi

 

W medycynie antropozoficznej srebro stosowane jest jako środek antybakteryjny, wspomagający dla mózgu, w problemach rozrodczych u kobiet, dla układu krwionośnego, jak również zalecany w przewlekłych stanach ropnych, w procesach zakaźnych i zatokowych, oraz stanach gorączkowych.

W homeopatii zaś srebro stosuje się na bóle głowy, chroniczną chrypkę, nerwobóle stawów, przekrwienie tchawicy, problemy z mózgiem i zatokami, oraz przy utracie kontroli i równowagi.

W chirurgii srebrne płytki i srebrne klamry stosuje się, żeby wspomóc zrastanie się połamanych kości, fragmentów kości i stawów.

Eliksir życia 

W British Medical Journal 15 grudnia 1917 r. J. Mark Howell pisze, iż stwierdzono, że koloidalne srebro jest pomocne w przywracaniu czynności trąbek Eustachiusza oraz w zmniejszaniu kataru nosowo-gardłowego. Stwierdza, że koloidalne srebro było również stosowane w leczeniu ropotoku, zapalenia migdałków, zespołu Meniere’a, półpaśca, kokluszu, posocznicy, obfitych upławów białych i zapalenia pęcherza ze świetnymi wynikami. Później, 16 lutego 1918 r. T.H. Anderson Wells donosi w Lancecie, że dożylne zastrzyki koloidalnego srebra stosowano z powodzeniem do leczenia posocznicy położniczej bez podrażnienia nerek ani zabarwienia skóry. W Upstate Medical Center Uniwersytetu w Syracuse (stan New York) od wielu lat prowadzone są badania nad leczniczymi właściwościami srebra. Dr Carl Anderson z Uniwersytetu Utah przeprowadził wiele testów z koloidalnym srebrem na uczelni i przepisywał swoim pacjentom na różne dolegliwości, łącznie z problemami z prostatą. Z testów laboratoryjnych wynika, że koloidalne srebro jest skutecznym antybiotykiem o szerokim zasięgu.

Badania prowadzone pod kierownictwem dr Roberta O. Beckera oraz dr Josepha A. Spadaro wykazały, że srebro działa na pełne spektrum patogenów nie uszkadzając żadnych komórek tkankowych. Dr Becker stwierdza:

„Podczas analizowania próbek włosów i przeprowadzania wywiadów z zainteresowanymi zauważyłem zbieżność między niskim poziomem srebra, a chorobą. Osoby, których włosy wykazały podczas analizy niski poziom srebra często chorowały. Wyglądało na to, że zapadały na niezliczone przeziębienia, grypy, gorączki i wiele innych chorób. Myślę, że niedobór srebra może być kluczem do niewłaściwego funkcjonowania systemu immunologicznego”.

 

Przeprowadzone przez nich eksperymenty wykazały, że jony srebra niesione przez prąd o natężeniu zaledwie mikroamperów zasadniczo przyczyniają się do przyrostu kości. Stosując terapię jonami srebra, stymulując dane miejsce przy pomocy srebrnych elektrod i prądu o niskich napięciach, osiągnęli bardzo szybki przyrost kości w przypadkach, gdzie kości nie chciały się goić przez długi czas. Zauważyli też, że wszystkie komórki rakowe zmieniają się z powrotem w normalne komórki. To fenomenalne! Dr Bjorn Nordstrom z Instytutu Karolińskiego w Szwecji od wielu lat stosuje srebro w swej metodzie leczenia raka. Dr Nordstrom mówi, iż rzecz cała jest „dość prosta”. Koloidalne srebro przyniosło gwałtowną poprawę u pacjentów, z leczenia których inni lekarze zrezygnowali.

Dr Becker podsumował:

„Tak naprawdę my tylko odkryliśmy ponownie fakt, iż srebro zabija bakterie, co było wiadomo od wieków… kiedy wynaleziono antybiotyki, zarzucono stosowanie kliniczne srebra jako antybiotyku”.

 

Magiczne leki o cudownym działaniu 

Dlaczego mamy stosować koloidalne srebro jeśli dostępne są antybiotyki? Po pierwsze srebro zostało odkryte, antybiotyki zaś wynalezione. W przeciwieństwie do antybiotyków, koloidalne srebro jest bezpieczną, nietoksyczną, nie akumulującą się substancją, która powoduje bardzo niewiele łagodnych skutków ubocznych. Zabija ono patogeny (drobnoustroje chorobotwórcze) i ich mutacje – czego antybiotyki nie potrafią. Istnieje wiele różnych rodzajów farmaceutycznych antybiotyków, każdy z nich ma własne „specjalne” działanie. Średnio każdy z nich może sam zabić do sześciu różnych organizmów chorobotwórczych; podczas gdy koloidalne srebro zabija ponad 650 różnych patogenów.

Nie tak dawno temu owe leki na receptę uważane były za magiczne leki czyniące cuda, jednak – jak pisze w swej książce Confessions of a Medical Heretic (tłum. Wyznania heretyka medycyny) Robert S.Mendelsohn, Doktor Medycyny – „Mimo że fascynacja cudem antybiotyków wciąż trwa. Owe leki, które były kiedyś tak niezwykle cenne, dziś są  niezwykle niebezpieczne”.

Niestety nauki medyczne pozostają wciąż pod wpływem złudnej teorii i praktyki, że aby „zabić” chorobę trzeba użyć trucizny, nie widzi więc żadnej wartości w medycynie naturalnej. Może zauważyliście, że każdy lek reklamowany w telewizji leczy objaw, ale nie przyczyny choroby. Staliśmy się tak dobrzy w maskowaniu bólu i objawów choroby, że wydaje nam się, iż jesteśmy zdrowi. Musimy dotrzeć do korzeni choroby. Koloidalne srebro zabija przyczynę – nie maskuje jej. Robi to bez szkody dla organizmu.

Problem z antybiotykami poza licznymi skutkami ubocznymi, faktem, że się kumulują w organizmie oraz ograniczonym zastosowaniem polega na tym, iż mają one również tendencje do tłumienia objawów, powodując tym samym problemy w przyszłości. Nie jest to zresztą całkiem uczciwe zrzucać całą winę tylko na lekarzy, gdyż czasem trudno stwierdzić, co można zrobić dla pacjenta. Inny problem to ten, że sami pacjenci często proszą, a nawet domagają się antybiotyków. Przeważnie dzielą się antybiotykami z rodziną i przyjaciółmi. Antybiotyki zabijają dobre bakterie razem ze złymi, przygotowując w ten sposób grunt dla rozwoju mikroorganizmów, które nie mają konkurencji – dobrych bakterii, z którymi przyszłoby im walczyć, upośledzając tym samym system immunologiczny.

Eliksir dr Słonia

Specjalistyczny kosmetyk do skóry z problemami, a w rzeczywistości ultra bezpieczny preparat biobójczy, który likwiduje większość tych patogenów na naszym ciele, do których ogniska uzyska dostęp. W postaci mgiełki łączącej ze sobą aktywny tlen z nano srebrem kolidalnym. Więcej o o swoim wynalazku opowiada sam dr Krzysztof Słoń w rozmowie z Jarosławem Zychem:

Udostępnij rozmowę dr Krzysztofa Słonia z Jarosławem Zychem na temat Eliksiru dr Słonia:

COLWAY

 

Newsletter

Zapisz się teraz

Kontynując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close