Strona główna - Colgenium – dla geniuszu mózgu, znakomitej pamięci i pełnej koncentracji

Colgenium – dla geniuszu mózgu, znakomitej pamięci i pełnej koncentracji

Colgenium – dla geniuszu mózgu, znakomitej pamięci i pełnej koncentracji

Ponieważ w COLWAY, podchodzimy z wielką estymą do dzieła natury, dzięki któremu mamy świadomość istnienia oraz możliwość reagowania i działania, osadziliśmy w naszej ofercie produkt absolutnie wyjątkowy – Colgenium. To suplement diety, który wspiera mózg, pamięć i koncentrację – w wieku starszym i młodszym, w zdrowiu, chorobie i rekonwalescencji, w czasie nauki i egzaminów. Jego bazą jest kolostrynina.

 

Kolostryninia w Colgenium występuje w postaci tak unikatowej, że chronionej patentem – w zastrzeżonej formule polipeptydu wysokoprolinowego COLOCO PRP®, izolowanego z siary, która w Polsce zwana jest od wieków młodziwem.

Zanim jednak przejdziemy do omawiania właściwości naszego wyjątkowego suplementu diety, przyjrzyjmy się mózgowi. Będzie wówczas łatwo zrozumieć, dlaczego trzeba każdego dnia dbać o to nadzwyczajnej złożoności precjozum biologiczne oraz – również codziennie – doskonalić centrum dowodzenia całego ciała i niewyczerpalny magazyn pamięci.

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Co trzeba wiedzieć o mózgu, żeby o niego dobrze dbać?

Mózg ludzki jest absolutem geniuszu natury – nie może równać się z nim nic. W ujęciu biologicznym zbudowany jest głównie z tkanki neuronalnej i komórek, które są odpowiedzialne za odżywianie neuronów. Tam, gdzie w obszarze mózgowia więcej jest włókien nerwowych, mamy do czynienia z tzw. istotą białą. Z kolei tam, gdzie więcej jest ciał komórek nerwowych, tam znajduje się istota szara.

Ponieważ człowiek nazwał części mózgu, dlatego też obecnie w narządzie tym wyróżniamy:

  • Kresomózgowie, w którym lokuje się istota naszej indywidualności, świadomości oraz działają zarówno centrum analizy bodźców i obrazów docierających do nas ze świata zewnętrznego, jak i elementy odpowiedzialne za kojarzenie, zapamiętywanie i uczenie się. Tu właśnie znajduje się na zewnątrz istota szara tworząca korę mózgową, w której następuje intensywne przetwarzanie informacji docierających do mózgu, a pod nią skrywa się istota biała, formująca drogi nerwowe, którymi do mózgu i z mózgu docierają impulsy nerwowe.
  • Międzymózgowie – znajduje się pod kresomózgowiem i jest częścią z ważnymi dla życia ośrodkami: termoregulacji, pragnienia, głodu i sytości oraz podwzgórzem, które reguluje pracę większości gruczołów hormonalnych w organizmie.
  • Śródmózgowie – położne niżej. Tutaj dochodzi do koordynacji ruchów szybkich i mimowolnych oraz reakcji na bodźce wzrokowe i słuchowe.
  • Most – to swoista „autostrada” dla przebiegu włókien nerwowych. Tędy informacje z ciała mogą docierać szeroką drogą do mózgu i odwrotnie.
  • Móżdżek – ukryty głęboko w mózgowiu jest nieodzowny do tego, abyśmy potrafili utrzymywać równowagę ciała, koordynować ruchy i utrzymywać mięśnie w odpowiednim napięciu.

W tworzenie wspomnień, uczenie się, kształtowanie osobowości, nasze reakcje seksualne, emocje, zaangażowany jest znajdujący się w mózgu układ limbiczny. Nie jest to osobno wydzielona struktura mózgu, lecz obszar funkcjonalny, utworzony z części kresomózgowia, śródmózgowia i międzymózgowia.

Zatem wszystko, co powoduje, że człowiek na poziomie mentalnym jest istotą wyjątkową, znajduje się właśnie w mózgu – to tu kreuje się nasza osobnicza indywidualność.

 

colgenium co plywa na prace mozgu

Co wpływa na możliwości mózgu?

I wyniki badań, i życie potwierdzają, że tylko od nas samych zależy, jak wykorzystujemy tkwiący w mózgu potencjał. Problem polega na tym, że często sami ograniczamy możliwości tego narządu, nie pozwalając w pełni rozwinąć się intelektowi, pojemności pamięci, możliwościom percepcji i kojarzenia. Robimy to poprzez niezdrowy styl życia oraz nieodpowiednie odżywianie. Czynniki te nie tylko osłabiają bieżącą sprawność mózgu, ale również wpływają na potencjał tego narządu, ponieważ przyspieszają procesy starzenia się. Niestety – na tkankę neuronalną wpływa to nadzwyczaj negatywnie z uwagi na jej wyjątkową wrażliwość i znacznie mniejsze możliwości regenerowania się w porównaniu do innych tkanek organizmu. Z tego właśnie względu o mózg musimy dbać pieczołowicie, bez kompromisów i bez przerwy.

Jest jeszcze jeden element, nadzwyczaj istotny, który wykazuje potężny wpływ na funkcjonowanie mózgu, a mianowicie stres. Dotyczy to zarówno stresu życia codziennego, jak i stresu, który generowany jest w wyjątkowych, nadzwyczajnych sytuacjach, takich jak egzaminy czy rozmaite zdarzenia życiowe – również te, który ostatecznie napełniają nas dużą radością, jak na przykład ślub czy wesele, ale do których trzeba przecież wielu przygotowań.

Stres powoduje, że szybko wyczerpują się rezerwy składników potrzebnych mózgowi do sprawnej pracy, takich jak glukoza, witaminy, składniki mineralne i aminokwasowe. Te ostatnie są potrzebne do budowy tkanki mózgu oraz neuroprzekaźników, dzięki którym impulsy nerwowe mogą mknąć bez przeszkód po niezliczonych trasach neuronalnych. Składniki mineralne i witaminowe są niezbędne do prawidłowej pracy enzymów i sprawnego przemieszczania się sygnału informacyjnego po wypustkach neuronów. Glukoza z kolei to paliwo, dzięki któremu w komórkach mózgu powstaje i dostępna jest energia umożliwiająca intensywną pracę naszego „centrum dowodzenia” i zapewniająca „moc obliczeniową” znajdujących się w mózgu neuronów. Stres też osłabia pamięć – ten traumatyczny albo przewlekły i jednocześnie silny może nawet doprowadzić do dramatycznych jej spadków, bo wynoszących aż 90% (!). Jakie to więc szczęście, że mamy Colgenium!

twoj mozg to pokocha

Kolostrynina w Colgenium COLWAY – Twój mózg to pokocha!

Colgenium to suplement diety, który opracowany został specjalnie po to, aby u jednych osób utrzymać intensywną pracę mózgu, u innych – rozwinąć jego potencjał, a u wszystkich – chronić to biologiczne centrum dowodzenia przed skutkami upływającego czasu oraz zapobiegać szkodom, które mogłyby w mózgu powstać, gdyby nie dbało się należycie o zdrowie tego narządu. Colgenium działa zatem profilaktycznie, zachowawczo i… przyszłościowo! Jest to możliwe, ponieważ w naszym suplemencie diety kluczowym składnikiem aktywnym jest wspomniana już wyżej kolostrynina – w postaci COLOCO PRP®. Jej wysoką bioaktywność skorelowano z – niewątpliwie bardzo przydatnym dla działania mózgu – potencjałem witaminy B6, czyli pirydoksyny.

Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że odkrycie kolostryniny zelektryzowało świat, gdyż w trakcie badań okazało się, że jest to substancja wprost idealna dla mózgu – o ogromnym potencjale prozdrowotnym, antystarzeniowym, neuroprotekcyjnym i immunomodulującym. Na biologiczny komputer ciała działa ona wybitnie ochronnie i usprawniająco, ponieważ zabezpiecza przed obumieraniem komórek neuronalnych. Oznacza to, że dzięki kolostryninie długo można cieszyć się sprawnością bystrego i jasnego umysłu, nie rezygnując z intensywnego poznawania i smakowania świata i nie martwiąc się upływem czasu oraz przybywaniem w metryce kolejnych liczb dziesiętnych.

Kolostrynina wspomaga także obszary mózgu odpowiedzialne za funkcje behawioralne. Dzięki temu można zachować sprawność percepcji rzeczywistości i samodzielność kontroli nad własnym zachowaniem. Badania potwierdziły też, że ów innowacyjny główny składnik aktywny suplementu diety Colgenium korzystnie wpływa na funkcje poznawcze i chroni naszą pamięć – kolostrynina potrafi przyspieszyć procesy uczenia się, działając na wszystkie elementy procesu edukacyjno-poznawczego, czyli percepcję, koncentrację i zapamiętywanie.

Działająca synergicznie z COLOCO PRP® witamina B6 jest silnie zaangażowana we wspomaganie prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, uczestniczy również w metabolizmie cystein, a poprzez to ma realny wpływ na ilość neuroprzekaźników w mózgu. To z kolei przekłada się na samopoczucie i równowagę psychiczną. Zatem dodatek witaminy B6 nie jest w Colgenium przypadkowy.

Podobnie nieprzypadkowy jest dodatek substancji wypełniających w każdej pastylce tego suplementu. Intencją tego nie było bynajmniej wywołanie wrażenia wielkości pastylki, lecz rzeczywiste powiększenie jej masy – aby podczas ssania kolostrynina uwalniana była z tabletki jak najwolniej. Bo ta właśnie forma aplikacji kolostryniny, bardzo nietypowa dla produktów COLWAY, została uznana za najlepszą w badaniach polskich, jak i zagranicznych.

 

Jak stosować Colgenium?

Na pewno systematycznie i bez pośpiechu. Colgenium bowiem najlepiej oddaje ciału swój potencjał wspomagający pracę mózgu, kiedy pastylki tego suplementu diety ssie się powoli, jakby były cukierkami, których smakiem chcemy rozkoszować się jak najdłużej. Taka metoda aplikacji powoduje, że zawarte w produkcie składniki aktywne stopniowo uwalniają się i przez długi czas wchodzą w kontakt z receptorami naszego organizmu. Z każdej pastylki Colgenium możemy więc – dosłownie! – wyssać maksimum korzyści dla mózgu.

Z badań przeprowadzonych dla COLWAY wynika, że suplementacja Colgenium przynosi wymierne rezultaty po minimum 4 miesiącach stosowania. Zatem przyszli maturzyści, chcąc poprawić szybkość uczenia się i sprawność zapamiętywania dużych ilości informacji, powinni przystąpić do systematycznego przyjmowania tego suplementu diety ostatecznie na początku stycznia – na przykład w ramach postanowienia noworocznego. A kiedy za 5 miesięcy przyjdzie pora na egzamin dojrzałości, będą mogli przystąpić do niego z głowami wypełnionymi wiedzą, która dzięki kolostryninie szybko i sprawnie została rozparcelowana we właściwych „plikach” pamięci w mózgu. Z kolei studentom potencjał kolostryniny przyjdzie w sukurs podczas sesji, jeśli po Colgenium będą sięgać już od początku roku akademickiego.

Dla kogo Colgenium COLWAY?

Najkrótsza i najtrafniejsza odpowiedź na to pytanie brzmi: dla wszystkich bez wyjątku. Jest to produkt, z którego korzyść mogą czerpać dzieci, osoby w kwiecie wieku, intensywnie pracujące zawodowo bądź fizycznie, a także osoby starsze, chorzy i rekonwalescenci. Czyli wszyscy, którym zależy (bądź ich bliskim zależy) na sprawnej pracy mózgu. Dzieci i młodzież, a także studenci potrzebują przecież wydajnej pracy mózgu do szybkiej nauki, przyswajania ogromnej ilości faktów i rozumowania przyczynowo-skutkowego. Osoby starsze bądź dotknięte skutkami udarów najczęściej potrzebują wspomagania w odzyskaniu sprawności myślenia, kojarzenia faktów i przyswajania wiedzy, a także wsparcia w hamowaniu procesów, które mogą doprowadzić do otępienia i demencji. Rekonwalescenci, którzy starają się wyjść na prostą po rozmaitych przypadłościach, które nadwyrężyły zdrowie (także infekcji, których przejście może powodować mgłę mózgową), będą mogli z kolei docenić Colgenium za możliwość odzyskania jasności myślenia i za sprawność uczenia się.

 

Podobno każdy jest o krok od bycia geniuszem. Kto odważny, wykona ten krok już dziś – sięgając po Colgenium COLWAY z kolostryniną. Pozostaje podjąć decyzję i rozpocząć suplementację – mózg na pewno się za to odwdzięczy.

Newsletter

Zapisz się teraz

Kontynując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close